Kultura i SztukaUlhówek

TARNOSZYN Śpiewali na ludową nutę

Już po raz szósty Wiejski Dom Kultury w Tarnoszynie (gm. Ulhówek) gościł uczestników Przeglądu Zespołów Folklorystycznych „Jesień na ludową nutę”.
Tegoroczna edycja miała miejsce w niedzielę 18 października 2015 roku. Na scenie zaprezentowały się miejscowa „Tarnina”, „Czeremcha” z Pienian, „Jaśmin” z Rzeplina, „Honoratki” z Kolonii Gródek oraz „Młodzieżowy zespół z Tarnoszyna”.
Po powitaniu przybyłych gości wśród których byli: starosta tomaszowski Jan Kowalczyk, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wojciech Kawalec, Przewodnicząca Rady Gminy Ulhówek Teresa Senetra, Wójt Gminy Ulhówek Łukasz Kłębek , Sekretarz Gminy Ulhówek Alina Konefał-Pilip, Lucyna Ozdoba poprosiła o uczczenie minutą ciszy pamięci Mariana Świecha, długoletniego kapelmistrza i przyjaciela „Tarniny”.
Następnie przez ponad dwie godziny ze sceny płynęły dźwięki melodii i słowa powszechnie znanych i lubianych pieśni, piosenek i przyśpiewek .
Na zakończenie przeglądu przedstawiciele poszczególnych zespołów otrzymali od organizatorów pamiątkowe dyplomy, skromne upominki, kwiaty oraz wydawnictwa albumowe o powiecie tomaszowskim, które wręczali ks. Władysław Gudz – Prezes Stowarzyszenia „Pomocna dłoń” w Tarnoszynie, starosta Jan Kowalczyk oraz wójt Łukasz Kłębek.
mat. UG w Ulhówku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *