Co gdzie kiedy ?RachanieSusiecTarnawatkaTomaszów LubelskiUlhówekŁaszczów

POWIAT TOMASZOWSKI Przyjedzie mammobus. Kobiety badajcie się!

Już od 1 kwietnia mieszkanki Tomaszowa, Łaszczowa, Rachań, Tarnawatki, Ulhówka i Suśca będą mogły się bezpłatnie przebadać.
Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu czterech zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi.
Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.
„Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”
LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się:
· Tomaszów Lubelski – 1 i 2 kwietnia z tyłu Centrum Zdrowia, ul. Królewska
· Łaszczów – 1 kwietnia przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Partyzantów 14
· Rachanie – 2 kwietnia przy Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Partyzantów 60
· Tarnawatka – 2 kwietnia przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Szkolna 1
· Ulhówek – 3 kwietnia przy Urzędzie Gminy, ul. Kościelna 1
· Susiec – 4 kwietnia przy Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Tomaszowska 100
Bezpłatna mammografia dla pań w wieku: 50 – 69 lat
Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.
40 – 49 oraz 70 – 75 lat.
Badania wykonywane są w ramach Projektu „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej Informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl
Na badania w ramach obu programów prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu.
mat. promocyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *