NASZ PATRONAT Trwa 3. edycja Szlachetnej Paczki

Prace nad kolejną, trzecią już edycją Szlachetnej Paczki w Tomaszowie Lubelskim trwają. Wolontariusze odwiedzają zgłoszone do projektu rodziny i szukają tych najbardziej bohaterskich. Już od 19 listopada wybrane historie będzie można przeczytać na szlachetnapaczka.pl i wybrać rodzinę, której chce się pomóc. Tomaszowscy wolontariusze działają na terenie całego powiatu.
Tak jak w poprzednich latach Szlachetną Paczkę swoim patronatem objęli: Starosta Tomaszowski – Jan Kowalczyk, burmistrz miasta Tomaszów Lubelski – Wojciech Żukowski, wójt gminy Tomaszów Lubelski – Marzena Czubaj-Gancarz oraz wójt gminy Susiec – Zbigniew Naklicki.
Serdecznie dziękujemy!
Wszystkie informacje o projekcie można znaleźć na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl, a osoby zainteresowane tym co dzieje się w naszym rejonie Paczki zapraszamy na tomaszowski fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/szlachetnapaczka.tomaszowlubelski/
W razie ewentualnych pytań prosimy o kontakt z Liderem Rejonu Tomaszów Lubelski: Wioleta Malinowska-Beńko, tel. 690 433 086, e-mail: wioletamal26@wp.pl
Zapraszamy do poznania SuperW tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki.

WOLONTARIUSZE – SYLWETKI 2016

WIOLETA MALINOWSKA-BEŃKOLider Rejonu, Wolontariusz
W Paczce po raz drugi, w poprzedniej edycji pełniła rolę Asystenta ds. Logistyki.
Empatyczna i uparta absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna), nieutrudzenia szuka odpowiedniej drogi zawodowej. Zakochana w Roztoczu i fotografii, miłośniczka wycieczek motocyklowych. Nadmiar czasu wolnego postanowiła przeznaczyć Szlachetnej Paczce, by mądrze
pomagać i udowadniać każdego dnia ludziom i sobie, że świat nie jest tylko zły, a po każdej burzy, kiedyś musi pojawić się słońce. Wierzy, że dzięki Paczce będzie mogła dać iskierkę nadziei i uśmiech w czasie świąt potrzebującym rodzinom. Uczy się żyć w myśl zasady „Wczoraj do ciebie nie należy. Jutro niepewne… Tylko dziś jest twoje.” (JP II).

tereszczuk_malec_magdalena
MAGDALENA MALEC-TERESZCZUKWolontariusz
W Szlachetnej Paczce po raz trzeci (jako wolontariusz). W ubiegłym roku pełniła ponadto rolę Lidera Rejonu Tomaszów Lubelski.
Od roku 2009 zaangażowana w prace społeczne na rzecz mieszkańców miasta i rejonu. Od tamtego czasu wzięła udział w kilkunastu ważnych projektach, oto kilka z nich:
– wolontariusz w Grupie Nieformalnej “Koszarniacy” w Tomaszowie Lubelskim, (zrealizowane projekty: “Świetlica pod chmurką” (2009 rok), “Od świetlicy do piaskownicy” – 2010 rok (w ramach projektu powstał na Koszarach plac zabaw),
– wolontariusz, korepetytor, pomoc w nauce dzieciom z rodzin dysfunkcyjnych (2011 rok)
– wolontariusz, projekt “Nasz ogródek sensoryczny” realizowany przy Przedszkolu Samorządowym nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim (2013 rok)
– wolontariusz Fundacji LOTTO “Milion Marzeń”, współautor projektu “Milion Uśmiechów” – w ramach projektu powstał plac zabaw na Parcelach/skrzyżowanie ul. Leśnej/Wyzwolenia (2014 rok)
– wolontariusz Fundacji LOTTO “Milion Marzeń”, współautorka projektu “Boisko dla Dwójeczki – w ramach idei powstało boisko przy Szkole Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim
– autorka projektu “Doposażenie placu zabaw “Milion Uśmiechów”. Projekt zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego (2015 rok)
– współautorka projektu „U Hałabały odpoczywa duży i mały”, projekt zrealizowany w ramach drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego (2016 rok). Dzięki pomysłowi plac przedszkolny wzbogacił się o wiatę do odpoczynku oraz w wiatę na wózki i rowery (2016 rok)
– współautorka projektu „Razem łatwiej” w ramach 7. edycji Kumulacji Dobrej Woli – Fundacji LOTTO “Milion Marzeń”. W ramach projektu podopieczni Polskiego Stowarzyszenie Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Tomaszowie Lubelskim mieli możliwość wyjazdów na rehabilitację na basen do Horyńca Zdroju (2016 rok)
– beneficjentka projektu „Liderki Roztocza Tomaszowskiego” realizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Roztocze Tomaszowskie” (2015-2016 rok).
Od kwietnia 2016 roku Magda jest prezesem Lokalnej Organizacji Turystycznej „Roztocze”, członek Rady Lokalnej Grupy Działania „Roztocze Tomaszowskie”, członek Tomaszowskiego Towarzystwa Regionalnego im. dra Janusza Petera.
Ponadto zawodowo od kilku lat związana jest z branżą dziennikarską i wydawniczą. Autorka kilku tysięcy artykułów, pisała między innymi w Tygodniku Tomaszowskim i Kronice Tygodnia. Od 2013 roku prowadzi Tomaszowski Portal Informacyjny, mąż kieruje małym rodzinnym wydawnictwem pn. „Dan-Te” (wydane pozycje książkowe to: „90-lat
Tomasovii. Piłkarska historia klubu sportowego”, czy „Tomaszowski Przegląd Piłkarski”). Syn Aleksander, mąż Daniel. Magda działa w myśl zasady: co dajesz – otrzymujesz, co zasiejesz – zbierzesz.

jaremczuk_katarzyna
KATARZYNA JAREMCZUK –  Wolontariusz
Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej (UMCS w Lublinie). Nie wierzy w przypadki. Przypadkiem więc nie jest też to, że zaangażowała się w Szlachetną Paczkę. W poprzedniej edycji Asystent ds promocji. Kolejnej edycji nie wyobraża sobie bez siebie. Najbardziej wyczekuje na moment, w którym wraz z innymi SuperW obdaruje nie tylko paczkami, ale być może uśmiechem i nadzieją potrzebujących. Uważa, że uporem, małymi kroczkami i nutką szczęścia można osiągnąć cel, który sobie wyznaczyliśmy.
Jej celem w Szlachetnej Paczce jest to, aby nauczyć innych szukania tego co w nich najlepsze i wyciśnięcia z nich 100 % radości i wiary w zmiany “na plus”, nawet tam, gdzie na pierwszy rzut oka nikt tego nie szuka. Na co dzień gania z aparatem, ogląda thrillery i seriale psychologiczne, planuje przyszłość i wierzy w to, że jeszcze dużo do osiągnięcia przed nią.

staszewska_anna
ANNA STASZEWSKA Wolontariusz
W Szlachetnej Paczce po raz drugi. Uwielbia Roztocze, góry i książki. Wiecznie uśmiechnięta, optymistka lubiąca rozmawiać. W Szlachetnej Paczce najbardziej podoba jej się to, że tutaj naprawdę można pomagać mądrze.

teresa-lisiecka

TERESA LISIECKAWolontariusz
W Paczce po raz drugi. Piękno i dobro płynące z mądrej pomocy, cudowni wolontariusze, wspaniali darczyńcy a przede wszystkim niesamowite historie rodzin, które mimo trudności nigdy się nie poddają, zadecydowały o tym, że po raz kolejny postanowiła dołączyć do Drużyny Szlachetnej Paczki.
Uważa, że nie wszystko co w życiu ważne da się przeliczyć na pieniądze. „Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten, kto daje” (JPII). Bezinteresowna pomoc drugiej osobie to najlepsza nauka drugiego człowieka, nauka człowieczeństwa. Łzy radości, wdzięczności, każdy podarowany uśmiech oraz zwykłe dziękuję to dla niej największa motywacja do
dalszego działania. Dziękując za wszelkie dobro, które otrzymała, w oczekiwaniu na więcej, z niecierpliwością czeka na spotkania z wartościowymi ludźmi…

bober_iwona
IWONA BOBERWolontariusz
W Paczce po raz drugi. Pedagog, mama dwójki wspaniałych chłopaków. Lubi czytać i chodzić po górach. Od lat wspiera rodziny w trudnym położeniu. Pracując z dziećmi nauczyła się wytrwałości, uśmiechać bez powodu i osiągać rzeczy, które wydają się być nieosiągalne. W Szlachetnej Paczce dlatego, że daje ona ludziom w potrzebie iskierkę nadziei na lepsze jutro.

pitura_witold
WITOLD PITURAWolontariusz
W Paczce po raz drugi. Radny Rady Powiatu Tomaszów Lubelski, prowadzi własnego bloga http://witold-pitura-blizej-powiatu.pl/ na którym informuje o uchwałach podejmowanych przez radnych na sesjach i sprawach związanych z naszym powiatem. Chętnie udziela się społecznie, systematycznie organizuje turnieje sportowe i różne akcje
patriotyczne. Integruje lokalne społeczeństwo, podejmuje inicjatywy na rzecz mieszkańców naszego regionu.
W swojej codziennej pracy dba o dobro dzieci, promuje nasz region działając w różnych stowarzyszeniach, współpracuje z młodymi aktywnymi ludźmi, dbając o rozwój środowiska lokalnego. Szlachetna Paczka jest dla niego okazją do pomagania innym i czynienia dobra.

lasocha_krzysztof
KRZYSZTOF ŁASOCHA – Wolontariusz Wspomagający

Jest osobą otwartą i gotową do działania – zawsze chętny do pomocy.  Na co dzień uczeń liceum ogólnokształcącego i
animator pomocniczy w Ruchu Światło – Życie.  Spełnia się tańcząc w Zespole Folklorystycznym „Roztocze”. Na pytanie czemu pomaga odpowiada „A czemu nie?”. Lubi działać i być aktywnym, łatwo zawiązuje nowe znajomości. W Paczce po raz drugi.

klos_anita
ANITA KŁOSWolontariusz
Szczęśliwa żona i mama dwóch chłopców. Nauczyciel w szkole podstawowej. Praca w szkole nauczyła ją, że nie zawsze rzeczywistość jest taka jak nam się wydaje. Postawiła na wolontariat w Szlachetnej Paczce bo pomaganie to jej sposób na życie.

klos_tomasz
TOMASZ KŁOSWolontariusz
Pracuje w szkole podstawowej w Tomaszowie Lubelskim. W domu towarzystwa dotrzymuje mu żona i dwóch synów, którzy powtarzają mu, że jest dobry i kochany i jak mówi Tomek „niech tak zostanie na zawsze 🙂 „. W życiu osobistym stara się dążyć do wyznaczonego celu, a w chwili obecnej realizuje to poprzez pomoc osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i dlatego jest SuperW w Szlachetnej Paczce.

MAGDALENA MALECWolontariusz
Ma 18 lat i jest obecnie w klasie maturalnej Zespołu Szkół nr 1 w Tomaszowie Lubelskim. Uwielbia jeździć na koncerty i festiwale. Jej marzeniem jest zamieszkanie w przyszłości nad morzem i praca, dzięki której będzie mogła pomagać innym ludziom. Jest pozytywnie zakręcona i otwarta na innych. Kieruje się w życiu hasłem: „Tylko życie poświęcone
innym jest warte przeżycia” dlatego zdecydowała się dołączyć do drużyny SuperW i wierzy, że to będzie niezapomniana przygoda.

KRZYSZTOF RACHAŃSKI Wolontariusz
Ma 23 lata, absolwent Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Lublinie (kierunek – Praca Socjalna). Pracownik PSOUU Koło w Tomaszowie Lubelskim. Spontaniczny, zawsze uśmiechnięty, pomysłowy, wrażliwy na czyjąś krzywdę, uwielbia muzykę. Jego pasją jest motoryzacja, a dokładniej tuning aut. Lubi spędzać czas ze znajomymi, nie znosi nudy i stagnacji, często uczestniczy w różnego rodzaju akcjach, a na dodatek sam organizuje zbiórki żywności i artykułów dla dzieci z domów dziecka. Lubi wyzwania i zadania w które może się angażować i pogłębiać swoją wiedzę a także rozwijać swoje umiejętności.
Szlachetna Paczka jest dla niego wyzwaniem, które sprawia mu przyjemność, jego celem jest uśmiech na twarzach potrzebujących, bo… „Życie nie jest po to żeby tylko brać ale też dawać…”

EDYTA WDOWIAKWolontariusz, Asystent ds. Promocji
Z wykształcenia organizator usług gastronomicznych, z pasji miłośnik wszystkiego co związane z pięknem natury, które można uwiecznić we wspomnieniach i na fotografii. W wolnym czasie współdziała z zespołem śpiewaczym „Kwiaty Roztocza” oraz stowarzyszeniem „Dobre Sąsiedztwo”.  Ludzie to siła i radość,
warto się nimi otaczać jak najczęściej. Zawsze uśmiechnięta i otwarta. Do SuperW dołączyła z namowy wolontariuszki Kasi oraz z potrzeby niesienia pomocy potrzebującym. W myśl słów Jana Pawła II : „Wstań, nie skupiaj się na swoich słabościach i wątpliwościach, żyj wyprostowany.”  Bezinteresownie podarowane dobro zawsze wraca ze zdwojoną
siłą.

MAGDALENA PIECHNIKWolontariusz
Ma 24 lata. W styczniu skończyła studia inżynierskie na AGH w Krakowie na kierunku Ochrona Środowiska. Wróciła w rodzinne strony, bo tu czuje się najlepiej. Jej największą pasją jest straż pożarna. Jest prezesem OSP Ulów. Wraz z koleżankami utworzyły Drużynę Kobiecą, a jej marzeniem jest Młodzieżowa i Dziecięca Drużyna Pożarnicza. Niektórzy
mówią, że jest dziwna, bo lubi matematykę i to bardzo, dlatego też pomaga innym ją zrozumieć i polubić. Poza tym lubi śpiewać, niestety teraz tylko dla siebie, ale to pomaga jej w każdej codziennej czynności. Lubi żyć aktywnie, organizować różne wydarzenia. Jej marzeniem jest zajmować się organizacją ślubów i wesel. Może za jakiś czas… Radość sprawia jej praca z dziećmi,  spędzanie czasu na łonie natury i z bliskimi. Jak sama mówi ma wiele wad, ale można z nią wytrzymać 🙂
Dlaczego Szlachetna Paczka? Bo lubi takie wyzwania i pracę z ludźmi. Podczas studiów udzielała się jako wolontariusz, ale nigdy nie trafiła do Paczki.  Teraz ma nadmiar wolnego czasu i chce go dobrze wykorzystać. Wierzy, że jako SuperW zrobi coś dobrego dla tych, którzy tego potrzebują, a sama wiele się nauczy.

nowosielecka_malgorzata
MAŁGORZATA NOWOSIELECKAWolontariusz
Nauczyciel w szkole podstawowej. Dużą satysfakcję czerpie z bycia wychowawcą kolejnych roczników uczniów, którzy przychodzą, odchodzą, ale nawet po latach na ulicy nie mijają obojętnie. Namiętność czytania to jej jedyny nałóg, dlatego na bezludną wyspę zabrałaby bibliotekę. O sobie mówi: „Mam słabość do ludzi chorych, samotnych, niezaradnych i takich, których nie stać na wysłanie dziecka na szkolną wycieczkę. Wiem, że nie zawsze przyczyna
ubóstwa leży po ich stronie. Instynktownie wyczuwam potrzebę pomocy i pomagam poproszona, czy nie.”
Zamiast narzekać na samopoczucie, pogodę, politykę, klimat, itp., lepiej działać. A że w Paczce siła, więc… do roboty.

MARTA GNAPWolontariusz
Pracuje w administracji samorządowej, prywatnie żona i matka. Lubi pomagać innym nie licząc na odwzajemnienie, stara się żyć tak, aby nie krzywdzić innych. Spontaniczna, wesoła, zazwyczaj uśmiechnięta, lubiąca wyzwania, które sprawdzają mnie w różnych sytuacjach. Po raz pierwszy w Szlachetnej Paczce.

KATARZYNA CZOPWolontariusz, Asystent ds. logistyki
Jest gadatliwą, upartą i energiczną osobą z tysiącem myśli i pytań na sekundę 😉 Odkąd pamięta, zawsze ciekawa świata i ludzi. Tą ciekawość stara się łączyć z różnymi formami tworzenia i może nieco naiwnie brzmiącą chęcią ulepszenia otaczającej ją rzeczywistości na lepszą. Między innymi dlatego zgłosiła się do „paczki”. W swoim życiu stara się postępować w myśl zasady: traktuj innych tak jak sam chciałbyś być traktowany…
Posiada wszechstronne zainteresowania. Chciałaby dotknąć i doświadczyć jak najwięcej. Przekonać się, jak działa każdy mechanizm, przedmiot, urządzenie… Odczuwa niepohamowany głód wiedzy 😉 Jej nienasycona ciekawość każe wciąż poszukiwać nowych informacji. Dlatego lubi stale się rozwijać. Nie ma jednej pasji, której poświęca wolny czas. Kino, dobry film, aktywność fizyczna i amatorska fotografia to tylko kilka z jej licznych zainteresowań. Uwielbia podróże i odpoczynek z ciekawą książką.

MAŁGORZATA KRÓLWolontariusz
Ma 26 lat i prowadzi swój mały sklep spożywczy. Od niedawna jest szczęśliwą żoną swojego męża 😉 O sobie mówi, że jest osobą bardzo wesołą, pozytywnie nastawioną do życia. Lubi pomagać (ma to chyba po swoim dziadku), kocha zwierzęta. W wolnych chwilach lubi zaszyć się gdzieś w kącie z jakimś dobrym thillerem i poczytać… kocha taniec,
muzykę i… dzieci.

marek-cisek-2
MAREK CISEK Wolontariusz
Pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tomaszowie Lubelskim, zawodowo zajmuje się pomaganiem innym ludziom. Absolwent KUL w Tomaszowie Lubelskim oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Optymista a zarazem realista. Jego hobby to sport, szczególnie piłka nożna i szachy.
Sensowna pomoc działa długofalowo i zmienia coś więcej, niż tylko zewnętrzne okoliczności. Dlatego też po raz pierwszy został wolontariuszem Szlachetnej Paczki.

ciupak_karolina
KAROLINA CIUPAKWolontariusz Wspomagający
Ma 17 lat i uczy się w I Liceum Ogólnokształcącym. im. Jana Zamoyskiego w Zamościu w klasie o profilu matematyczno-fizycznym. W tymi przedmiotami wiąże swoją przyszłość i bardzo ją interesują. Od wielu lat działa w ZHP, niedawno została drużynową 28 Tomaszowskiej Drużyny Starszoharcerskiej „Lunatycy” (drużyna młodzieży w wieku gimnazjalnym). Ma już za sobą organizację kilku wydarzeń w tej organizacji. Karolina jest osobą empatyczną i wrażliwą na cierpienie drugiego człowieka, ponadto chętną do pomocy i lubiącą działać z ludźmi.  To skłoniło ją do zgłoszenia się do Szlachetnej Paczki.  Ponadto interesuje się podróżowaniem oraz psychologią.

klimanski_kamil
KAMIL KLIMAŃSKIWolontariusz Wspomagający
Ma 16 lat, uwielbia grać na gitarze i bębnach, poznawać nowych ludzi. Interesuje się tańcem. Należy do Ruchu Światło – Życie. W Szlachetnej Paczce dlatego, że lubi i chce pomagać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.