MAJDAN GÓRNY Współczesny „Kopciuszek” w domu kultury

15 listopada 2016 roku w Wiejskim Domu Kultury w Majdanie Górnym (gm. Tomaszów Lubelski) tętniło życiem.
Wszystko za sprawą spektaklu o współczesnym Kopciuszku, który został wystawiony przez uczniów Zespołu Szkół Publicznych im. Żołnierzy Września 1939 r. w Majdanie Górnym. Przedstawienie śmiało możemy zaliczyć do udanych. Dzieci, które wzięły w nim udział, dokonały wszelkich starań, by zaprezentować się na deskach naszej sceny jak najlepiej. Spisała się także publiczność. To cieszy i motywuje do kolejnych działań sekcję teatralną.
Przypominamy, że widowisko było podsumowaniem kilkutygodniowych warsztatów teatralnych i recytatorskich, organizowanych w naszym ośrodku w ramach projektu „Z podwórka na scenę”. Realizowany przez nas projekt, został dofinansowany w ramach konkursu grantowego „Młodzi Lubią Kulturę – lubelska sieć edukacji kulturalnej”, ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura 2016-2018”, którego operatorem jest Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.
Uczestnicy projektu (w tym także uczniowie z Podhorzec, gdzie również realizowane były warsztaty), brali udział w zajęciach doskonalących warsztat aktorski, prowadzonych przez Marię Kozyrę – Instruktor Tomaszowskiego Domu Kultury i Klementynę Lodę – Instruktor Gminnego Ośrodka Kultury w Podhorcach. Specjalnie dla naszych podopiecznych, zorganizowanych zostało wiele atrakcji. Jedną z nich był wyjazd do Teatru Hansa Christiana Andersena i Akademii Sztukmistrzów do Lublina. W ramach wycieczki, dzieci obejrzały spektakl „Calineczka”, uczestniczyły w spotkaniu z mistrzem lalkarskim, brały udział w otwartym treningu kuglarskim i warsztatach z żonglowania. Z myślą o nich, został ponadto przeprowadzony pokaz akrobacji powietrznej.
Widowisko uświetniła swoją obecnością wójt Gminy Tomaszów Lubelski. Z rąk pani wójt każdy z uczestników projektu został nagrodzony pamiątkowym dyplomem i drobną nagrodą rzeczową.
mat. Wiejski Dom Kultury w Majdanie Górnym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.