POWIAT Wyłudzili ponad 120 tys zł

W ostatnim dniach w powiecie tomaszowskim doszło do kilku prób wyłudzenia pieniędzy przez osoby podszywające się za funkcjonariuszy CBA. W jednym przypadku mieszkanka naszego powiatu straciła ponad 120 tys zł, które wpłaciła na wskazane przez oszustów konta bankowe. Apelujemy o ostrożność i nie uleganie presji jaką wywierają nieznajomi telefoniczni rozmówcy.

W niedzielę do tomaszowskiej komendy policji zgłosiła się mieszkanka powiatu twierdząc, że padła ofiarą oszustwa w wyniku którego straciła ponad 120 tys. złotych.

Z realizacji kobiety wynikało, że w piątek skontaktował się z nią telefonicznie mężczyzna, rzekomo był to funkcjonariusz Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Przekonywał o tajnej akcji w której kobieta również bierze udział, ponieważ ktoś chciał wziąć na jej dane kredyt. Aby uwiarygodnić historię, przestępca polecił nie rozłączając się zadzwonić na nr alarmowy 997 i tam potwierdzić dane osobowe policjanta. Dodatkowo do kobiety zadzwonił fałszywy prokurator przekonując, że sprawa jest tajna i nie można o niej nikomu mówić. Wykorzystując techniki manipulacji, podstępem nakłonił kobietę do wpłacenia pieniędzy które posiadała w domu, na wskazane konta bankowe.

Kobieta postępowała zgodnie z poleceniami, zapakowała pieniądze i wpłaciła na wskazane rachunki w placówkach bankowych. Tym sposobem straciła ponad 120 tys. złotych. Po dokonanych wpłatach, kontakt z fałszywym policjantem został zerwany..

Przypominamy, że prawdziwi funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy oraz dokonywanie przelewów czy zaciągania kredytów w celu ujęcia przestępcy. Nigdy też nie prosimy telefonicznie o udział w działaniach operacyjnych. Taki telefon świadczy o próbie oszustwa i należy natychmiast poinformować o nim policję.

KPP w Tomaszowie Lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.