BełżecLubycza KrólewskaRachanieSusiecTomaszów LubelskiTyszowceŁaszczów

POWIAT Zebrali ponad 65 tysięcy (liczenie trwa) AKTUALIZACJA

AKTUALIZACJA 12.01.2016 13:00
Już po raz 24. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dane nie są jeszcze pełne, gdyż w dalszym ciągu w niektórych sztabach trwa liczenie pieniędzy.
W Tomaszowie powołano trzy sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Jeden funkcjonował przy Miejskiej Bibliotece Publicznej, szefem sztabu była Elżbieta Dziuba, drugi sztab powołano przy Tomaszowskim Domu Kultury (szef Agata Zakrzewska), trzeci działał przy Hufcu Pracy3-4 (szef Dominika Janicka-Harbuz).
W Tomaszowie łącznie zebrano: 36 tys. 707 zł 52 gr.
MBP: wstępna kwota uzbieranych pieniędzy wynosi 32 tys. 267 zł 15 gr (puszki są nadal liczone), w sumie kwestowało około 200. wolontariuszy.
TDK: 2 tys. 434 zł 54 gr (a ponadto 178 pensów, 13 penny, 42 centy, 125 forintów). Koszulka z autografem Roberta Lewandowskiego została wylicytowana za 800 zł (kupił ją pan Marek z Tomaszowa, który nabył już trzecią koszulkę piłkarza).
Przypomnijmy, że koszulki przekazuje menadżer Roberta Lewandowskiego – Cezary Kucharski. Sztab przy TDK-u zarejestrowany był jako impreza zamknięta.
W Tomaszowskim Domu Kultury jak co roku odbyły się koncerty, na scenie zaprezentowały się także przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 1, 2 i 5, a także z palcówki niepublicznej „Król Maciuś Pierwszy”.
Sztab przy HP 3-4 zebrał 2 tys. 5 zł i 83 gr (kwestowało 19. wolontariuszy).
W powiecie tomaszowskim zarejestrowanych było jeszcze kilka sztabów: w Tyszowcach (szef Grzegorz Piliszczuk), Łaszczowie (szef Leszek Trześniowski), Lubyczy Królewskiej (szef Anna Żmuda), Suścu (szef Joanna Kowalczuk) i Bełżcu (szef Agnieszka Kozyra).
W Tyszowcach i Rachaniach (wolontariusze działali także w tej miejscowości) zebrano kwotę wyższą niż w tamtym roku – 6 tys. 692 zł (kwota jest niepełna). W ramach akcji przeprowadzono szereg ciekawych inicjatyw. Był maraton Zumba Fitness, zagrała Tyszowiecka Orkiestra Dęta, była też dyskoteka pod gwiazdami, licytowano gadżety WOŚP a także w niebo wypuszczono światełko. Całość zakończyła się po godz. 20.00.
W Łaszczowie zebrano 5 tys. 617 zł 91 gr (oraz 2 euro), kwestowało 30 osób. W ramach akcji w dużej świetlicy byłego POM-u zorganizowano jasełka bożonarodzeniowe, wystąpił zespół z gimnazjum, była dyskoteka i puszczono światełko do nieba.
W Lubyczy Królewskiej, kwestowało 20 osób, w sumie zebrano 5 tys. 886 zł 76 gr. W Gminnej Bibliotece Publicznej odbyły się koncerty zespołów: Lubyckie Jutrzenki, Tęczowe Stokrotki, Relax, Vivo, Fermata, Rytmy.
W Suścu zebrano 7 tys. 600 gr 45 zł, kwestowało 27. wolontariuszy. W ramach akcji rozegrano turniej w piłkę siatkową “Turniej Owsiaka”, odbyła się część artystyczna, w której udział wzięli Szkoła Casio, NSP w Łuszczaczu, NSP w Grabowicy, pokaz Zumby, puszczono światełko do nieba i zagrał zespół Black Rose.
W Bełżeckim GOK-u zebrano 3 tys. 337 zł 13 gr. Wystawiono jasełka, a o godzinie 20.00 wypuszczono światełko do nieba. Zebrana kwota nie jest jeszcze znana.
W całym powiecie kwesta odbyła się bez zakłóceń.
Redakcj@/fot. Tomasz Kulczyński (na zdjęciu finał WOŚP w Tomaszowie, na scenie zespół The Underground)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *