POWIAT Zrzutka na maseczki i wsparcie służb medycznych

Od 5 tygodni w Powiecie Tomaszowskim trwa akcja szycia maseczek ochronnych.

Powstało ich już około 100 tysięcy sztuk! Organizatorzy zbierają fundusze na zakup niezbędnych materiałów. Od zeszłego tygodnia szyte są również fartuchy dla służb medycznych.

Dorzuć się do zrzutki.

Wszystkie informacje, szczegóły i sama zbiórka pod tym linkiem 

https://zrzutka.pl/fx9b5b

Koordynatory akcji informują :

Jesteśmy grupą osób, która zajęła się szyciem maseczek ochronnych (jednorazowych oraz bawełnianych) na potrzeby szpitala powiatowego w Tomaszowie Lubelskim.

Maseczki przeznaczamy także dla ratowników medycznych, strażaków, policjantów, sprzedawców, aptekarzy, pracowników OPS-ów i spółdzielni socjalnych. Zaopatrujemy także osoby indywidualne, które takiego wsparcia najbardziej potrzebują.

Informujemy, że maseczki które przekazujemy do szpitala, dla lekarzy, pielęgniarek i pacjentów są sterylizowane na miejscu.

Zebrane fundusze spożytkujemy także na środki do dezynfekcji z przeznaczeniem dla ww. instytucji/osób.

Do tej pory uszyliśmy i rozdysponowaliśmy  ok. 100 tysięcy maseczek, w tym tygodniu planujemy kolportaż fartuchów, które szyją Pani z naszej grupy, uszyto dotychczas ok. 100 szt. fartuchów.

Pomimo tego, że dzielnie wspierają nas samorządy (Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim, poszczególne urzędy gmin miejskich i wiejskich) oraz Darczyńcy indywidualni, w dalszym ciągu szukamy funduszy.

Maseczki szyje ok. 500 osób w różnym wieku. Ciągle chętnych rąk do pracy przybywa, co jest niesamowitą postawią mieszkańców powiatu! Wraz ze wzrostem zainteresowaniem akcją brakuje nam materiałów (flizeliny medycznej, agrowłókniny, nici, gumek i środków dezynfekujących).

Założono grupę na fb, gdzie na bieżąco wymieniamy się doświadczeniami, tutorialami, dobrymi praktykami, zapotrzebowaniem. Obecnie w grupie jest ponad 400 członków.

https://www.facebook.com/groups/201950791038597/207026307197712/?comment_id=207117800521896&notif_id=1585503172645067&notif_t=group_comment

(na zdjęciu maseczki bawełniane oraz jednorazowe, uszyte przez z naszych wolontariuszy).

W tak trudnym dla świata czasie, my pokazujemy, że potrafimy wytworzyć piękny efekt synergii.

Zarażamy dobrem, bo wiemy, że ono wraca ze zdwojoną siłą!

Od 17 kwietnia rozpoczęliśmy szycie fartuchów jednorazowych dla medyków! Jesteśmy prawdopodobnie pierwsi w województwie lubelskim, którzy społecznie oprócz maseczek będą szyć fartuchy.

Akcję koordynuje Agnieszka Nędzyńska; z kolei: z ramienia Starostwa Powiatowego koordynuje – Magdalena Tereszczuk, z ramienia Suśca – Joanna Kowalczuk, z ramienia gminy Tarnawatka – Monika SzczepaniukEwelina Galant Woźniak – z ramienia gminy TelatynJoanna Jamroż – z ramienia gminy KryniceLeszek Trześniowski – z ramienia gminy Łaszczów, z ramienia gminy Rachanie – Stanisław Seńko, z ramienia gminy Ulhówek – Kazimiera Bartosz, z ramienia gminy Lubycza Królewska – Alicja Żmuda i Elżbieta Flis, z ramienia gminy Jarczów Katarzyna Dziura.

Wpłać na zrzutkę ! 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.