PUKARZÓW Pożar budynku mieszkalnego

23 stycznia 2022 roku o godz. 21:54 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Tomaszowie Lubelskim przyjął zgłoszenie o pożarze drewnianego budynku mieszkalnego w miejscowości Pukarzów, gm. Łaszczów.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnych zastano pożar budynku mieszkalnego o konstrukcji drewnianej, pokrytego blachą z przyległym budynkiem gospodarczym. Ogniem objęte było pomieszczenie znajdujące się na parterze  budynku mieszkalnego oraz jego poddasze , jak również budynek gospodarczy.

W czasie pożaru wewnątrz budynku mieszkalnego nikt nie przebywał.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w budynku, a następnie podaniu trzech prądów wody w natarciu na palące się obiekty oraz jednego prądu wody w obronie pobliskiego budynku inwentarskiego.

Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do dokonania niezbędnych prac rozbiórkowych i usuwania tlących się elementów oraz ich dogaszania.

Spaleniu i zniszczeniu uległo:

– więźba dachowa budynku mieszkalnego na powierzchni około 1/4 całości,

–  ściana zewnętrzna budynku mieszkalnego,

– budynek gospodarczy przyległy do obiektu mieszkalnego,

– sprzęt warsztatowy zgromadzony w budynku gospodarczym.

Akcja gaśnicza trwała ponad 3 godziny, w której uczestniczyło łącznie 5 zastępów straży pożarnych z PSP i OSP w tym 25 strażaków.

mat. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.