WOŻUCZYN Pożar stodoły i samochodu osobowego

O godzinie 10:43 w dniu 24 stycznia 2022 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Tomaszowie Lubelskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Wożuczyn, gm. Rachanie. Do zdarzenia zostało zadysponowane łącznie 9 zastępów straży pożarnych PSP i OSP z terenu powiatu oraz policja.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że połowa stodoły wraz z przyległym budynkiem gospodarczym została objęta ogniem. W pobliżu płonącego obiektu znajdował się samochód osobowy. Z informacji uzyskanych od właściciela posesji wynikało, że pożar powstał w wyniku zapalenia się samochodu, a następnie ogień przeniósł się na pobliską stodołę. W pobliżu stodoły znajdowały się również inne budynki gospodarcze oraz inwentarskie.

Działania straży pożarnych polegały na ugaszeniu pożaru oraz obronie pobliskich budynków. Następnie przystąpiono do rozbiórki drewnianych nadpalonych elementów konstrukcji budynku. Składowane wewnątrz siano i drewno opałowe usunięto na zewnątrz i przelano prądami  wody.

W wyniku pożaru spaleniu uległ samochód osobowy, budynek stodoły wraz ze składowanym wewnątrz sprzętem m.in.: śrutownik, silnik elektryczny, przyczepa drewniana, maszyny stolarskie.

Akcja trwała 2,5 godziny. W działaniach uczestniczyło łącznie 35 strażaków.

mat. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.