RACHANIE Najpiękniejszy ogród w Gminie 2021

Dnia 07 czerwca 2021 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Rachaniach nastąpiło rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu na „Najpiękniejszy ogródek przydomowy 2021” Organizatorem był GOK w Rachaniach.

Do konkursu zgłoszono 22 ogródki przydomowe, spośród których w każdej miejscowości komisja wyłoniła jednego laureata a zostali nimi: Ewelina Mielniczuk Grodysławice, Katarzyna Ważna Pawłówka, Anna Warmińska Werechanie, Monika i Dariusz Chudyga Michalów, Jolanta Dyrda Źwiartówek, Kazimiera Pąk Rachanie, Jadwiga Wronka Siemnice, Teresa Tarańska Józefówka, Ewa Saczyńska Kozia Wola, Zofia Miazga Siemierz, Wspólnota mieszkaniowa bloku 28 Wożuczyn Cukrownia.

Spośród wszystkich nagrodzonych wybrano laureata nagrody głównej, którą została Ewelina Mielniczuk z Grodysławic. Za zwycięstwo otrzymała nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Rachanie Romana Miedziaka i Posła na Sejm RP Tomasza Zielińskiego. W imieniu posła nagrodę wręczyła Iwona Seńko asystent społeczny posła. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci statuetki ufundowane przez organizatora.

W ogródkach uczestników wykorzystywano elementy zagospodarowania w powiązaniu z tradycją i kulturą regionu. W większości łączono część użytkową z wypoczynkową. Pomysłowość i praca jaką włożono w przygotowanie ogródków podniosła estetykę otoczenia miejscowości i gminy. Konkurs odbył się w naszej gminie po raz pierwszy. Dzięki temu, że cieszył się dużym zainteresowaniem będzie kontynuowany w przyszłych latach.

Stanisław Seńko, Diana Karpińska-Miedziak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.