Ranking kredytów gotówkowych – porównanie najlepszych ofert 2020

Nawet 90% dorosłych Polaków przynajmniej raz w życiu spłacało kredyt gotówkowy. Ponad połowa zaciągnęła więcej niż jedno tego rodzaju zobowiązanie. Popularność takiego wsparcia finansowego sprawia, że na rynku usług finansowych panuje ogromna konkurencja.

 

Zgodnie z nią banki muszą wręcz walczyć o każdego klienta, dlatego też oferują coraz lepsze kredyty gotówkowe. Jak wybrać to najlepsze zobowiązanie? Wystarczy ranking kredytów gotówkowych dostępny na https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe , by na podstawie takiego zestawienia móc porównać co najmniej kilka propozycji i zdecydować się na najbardziej atrakcyjną i opłacalną ofertę.

 

Ranking kredytów gotówkowych – jaki musi być?

 

Czy wiesz, że w wyszukiwarkę internetową wystarczy wpisać hasło typu „kredyty gotówkowe ranking„, by znaleźć porównanie aktualnych ofert? Musisz też wiedzieć, że chociaż wyszukanie takiego narzędzia w sieci jest niezwykle proste, to już problematyczne staje się odnalezienie rzeczywiście rzetelnego rankingu. Ranking kredytów gotówkowych musi być przede wszystkim aktualny, najlepiej weryfikować więc te zestawienia, które zostały opublikowane w bieżącym miesiącu. Okazuje się, że nawet najlepsze oferty kredytów gotówkowych, ale z ubiegłego miesiąca mogą jedynie wprowadzać w błąd. Pamiętajmy, że sytuacja na rynku kredytowym zmienia się diametralnie.

Co więcej, ranking kredytów gotówkowych musi być wiarygodny. Dobrze jest patrzeć na te publikowane na niezależnych portalach o tematyce finansowej. Te udostępniane na oficjalnych stronach instytucji bankowych mogą wskazywać walory tylko wybranych ofert, a te konkurencyjne pokazywać wręcz w niekorzystnym świetle.

Dobry ranking kredytów gotówkowych przygotowany jest w formie tabeli, ten jest najbardziej czytelny. Powinien też uwzględniać parametry, które mają znaczenie dla atrakcyjności i opłacalności danych zobowiązań według indywidualnych potrzeb potencjalnego kredytobiorcy. Weźmy pod uwagę, że dla każdego klienta priorytetem może być inny czynnik. Większość zwraca uwagę na koszty finansowego wsparcia, ale coraz częściej równie ważny jest komfort współpracy z bankiem czy też warianty, jakie wskazują samą formę ubiegania się o kredyty gotówkowe. Porównanie na Total money w postaci rankingu powinno je uwzględniać.

 

Co brać pod uwagę weryfikując ranking kredytów gotówkowych?

 

Jak wspomnieliśmy, każdy ranking kredytów gotówkowych może wskazywać różne parametry, jakimi charakteryzuje się dane zobowiązanie kredytowe. Pamiętajmy, że każdy bank realizuje własną politykę w ramach udzielania finansowego wsparcia, bierze też pod uwagę inne czynniki podczas analizy zdolności kredytowej potencjalnego klienta. To dlatego należy skupiać uwagę na dane dotyczące zarówno opłacalności kosztowej kredytu gotówkowego, jak i atrakcyjności takiego zobowiązania.

Po wyborze konkretnego rankingu uwagę warto zwracać na oprocentowanie, wysokość comiesięcznej raty, czas trwania współpracy z bankiem, ale też wskaźnik RRSO, bo to on pokazuje całkowite koszty kredytu. W rankingu znaleźć też można dane mówiące o formie zaciągania kredytu, na przykład przez internet czy wariantach, jakie brane są pod uwagę przy wyliczaniu zdolności kredytowej. Ranking pokaże też, które banki oferują maksymalną wartość kredytu, w jakich kredytobiorca może liczyć na wydłużony czas współpracy, a więc niższe raty kredytowe, czy też w których klient może dobierać inne produkty bankowe na preferencyjnych warunkach.

Oczywiście należy zdawać sobie sprawę, że informacje zawarte w rankingach są jedynie podglądowe, najczęściej pobierane z ogólnych ofert. Te ostateczne klient uzyska dopiero po wypełnieniu wniosku o kredyty gotówkowe. Ranking nie uwzględnia przecież indywidualnych potrzeb, zdolności kredytowej czy też możliwości spłaty, a te czynniki bank bierze pod uwagę przy konstruowaniu oferty. Każdy kredyt gotówkowy musi być dopasowany do oczekiwań, „szyty na miarę”, ale uwzględniający także bieżącą sytuację na rynku finansowym.

 

Ranking kredytów gotówkowych a kalkulator kredytowy

 

Oprócz rankingów kredytowych dobrze jest też korzystać z kalkulatora kredytowego, by zweryfikować opłacalność danego zobowiązania. Tylko w ten sposób potencjalny kredytobiorca może wybrać rzeczywiście najlepsze wsparcie finansowe, które będzie tanie, ale i komfortowe w spłacie. Kalkulator kredytowy jest prosty w obsłudze, bo wystarczy wpisać konkretne wartości w poszczególne rubryki, by po chwili poznać wskaźnik RRSO. Ten oczywiście będzie tylko szacowany, bo tak jak w przypadku rankingu dane pobierane są z ogólnych ofert. Musimy też wiedzieć, że większość czynników, jakie świadczą o opłacalności kredytu, udaje się korzystnie negocjować. Koszty całkowite zależeć będą od wartości zobowiązania czy okresu spłaty. Znaczenie ma także sama zdolność kredytowa klienta. Co ciekawe, kalkulator kredytowy pozwala zweryfikować także zdolność kredytową, a więc odpowiada na pytanie, czy potencjalny kredytobiorca ma w ogóle szansę, by kredyt gotówkowy otrzymać.

undefined

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.