RATYCZÓW Wybuch gazu 

01 lutego 2022 roku o godz. 7:43 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Tomaszowie Lubelskim przyjął zgłoszenie dotyczące wybuchu gazu w budynku mieszkalnym w miejscowości Ratyczów, gm. Łaszczów.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnych zastano budynek mieszkalny (bliźniak) murowany kryty eternitem po wybuchu gazu w pomieszczeniu kuchni.

Właściciel (mężczyzna) przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej ugasił pożar kuchenki gazowej po wybuchu przy pomocy gaśnicy proszkowej. Z informacji jakie przekazał kierującemu działaniem ratowniczym wynikało, że w chwili wybuchu przebywał w pomieszczeniu piwnicznym. W chwili przybycia jednostek ochrony przeciwpożarowej mężczyzna znajdował się na zewnątrz budynku i nie potrzebował pomocy medycznej.

W budynku zostały uszkodzone okna i drzwi wewnętrzne oraz zewnętrzne. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu nagrzania butli 11kg propan – butan, a następnie wyniesieniu jej na zewnątrz w bezpieczne miejsce.

Z uwagi na pęknięcie ściany w okolicy poddasza na klatce schodowej oraz inne uszkodzenia powstałe w wyniku wybuchu KDR zgłosił do stanowiska kierowania potrzebę przybycia na miejsce zdarzenia Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz pracowników pomocy społecznej Urzędu Miejskiego w Łaszczowie.

Akcja trwała ponad 2,5 godziny, w której uczestniczyło łącznie 6 zastępów straży pożarnych z PSP i OSP w tym 26 strażaków.

mat. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim

One thought on “RATYCZÓW Wybuch gazu 

  • 2 lutego, 2022 o 10:25 am
    Permalink

    Kuuuurła ali Maniusia wyjibało w kosmos prawie

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.