SPORTTomaszów Lubelski

NARCIARSTWO Puchar Roztocza pozostaje w Tomaszowie

Puchar Roztocza pozostaje w Tomaszowie Lubelskim – zawodnicy MULKS GRUPY OSCAR Tomaszów Lubelski wygrywają klasyfikację klubową zawodów o XVI Puchar Roztocza.

W dniach 29-30.01.2022 roku na trasach Siwej Doliny w  Tomaszowie Lubelskim  odbyły się zawody cyklu Narodowego Programu  Rozwoju Biegów Narciarskich w biegach narciarskich o Puchar Grupy Azoty – XVI Puchar Roztocza. Była to już trzecia edycja tego cyklu zawodów /dwie pierwsze odbyły się na trasach COS w Zakopanem/

W sobotę od godz. 10:00 zawodnicy ze  wszystkich najlepszych klubów w  Polsce  rywalizowali  w sprincie  techniką dowolną na dystansie 1200m – od kategorii senior do młodzika, zaś zawodnicy z kategorii Chłopców i Dziewcząt – na dystansie 3000 m ze startu interwałowego. Zawodnicy MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski wywalczyli 4 medale, w tym 2 złote juniorka Anna Berezecka i junior młodszy Bartosz Kita, 1 srebrny –junior Bartosz Cielniak i 1 brązowy w dziewczynkach – Julia Danielkiewicz.

W niedzielę narciarze  rywalizowali  w biegach na dystansie stylem dowolnym ze  startów masowych. Chociaż aura nie rozpieszczała zawodników, to jednak ani silne porywy wiatru i opady mokrego śniegu nie zatarły ducha walki wśród najlepszych narciarzy z Polski. Nie zabrakło emocji, łez i wzruszeń. W tym dniu najlepiej z klubu MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski zaprezentował się Bartosz Kita, który w kategorii juniora młodszego na 10 km zdobył brązowy medal.

W klasyfikacji klubowej – MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski zajął pierwsze miejsce.

Imprezą towarzyszącą był bieg w ramach XVI Pucharu Roztocza Amatorów Tomaszów Lubelski 2022, gdzie w klasyfikacji OPEN mężczyzn pierwsze miejsce zajął Mateusz Mandziuk , reprezentujący MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski.

Po skończonym biegu na każdego uczestnika czekał gorący posiłek.

Zawody zgromadziły ponad  300  zawodników z całej Polski.

Z zawodów była prowadzona  transmisja filmowa LIVE , filmy z zawodów można oglądać na stronie YUTUBE – Narty biegowe i jazda na wrotkach – live : https://www.youtube.com/channel/UClzY0jN31Ca-P8ZZpsppmiQ/videos