SABAUDIA Zderzenie z łosiem

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 22 października wieczorem w Sabaudii (gm. Tomaszów Lubelski). Na drogę przed jadącego fiata wtargnął łoś. Kierujący po zderzeniu ze zwierzęciem uderzył następnie w jadącego z naprzeciwka volkswagena. Na domiar złego w jadącego za volkswagenem renault uderzyły części z pojazdów, które się zderzyły. Kierujący fiatem wraz z pasażerem trafili do szpitala. Zwierzę nie przeżyło wypadku.

Do tego wypadku doszło w godzinach wieczornychi. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że przed jadący w kierunku Tomaszowa Lubelskiego w jadącego fiata nagle wtargnął łoś. Kierujący autem 27-latek uderzył w zwierzę, po czym wpadł w poślizg i zderzył się z jadącym z naprzeciwka volkswagenem. Pojazdem tym kierował 51-letni mieszkaniec Hrubieszowa.

Trzeci pojazd, który uczestniczył w zdarzeniu to renault. Kiedy kierowca tego samochodu jechał za volkswagenem, niespodziewanie coś uderzyło w przednią szybę pojazdu, powodując jej pęknięcie. Jak się okazało były to odpryski elementów aut, które się wcześniej zderzyły.

W wyniku tego zdarzenia do szpitala z obrażeniami został przewieziony kierujący fiatem i jego  pasażer. Wypadku nie przeżyło natomiast potrącone zwierzę.

Policjanci apelują o ostrożność na drogach przy pokonywaniu terenów zalesionych. Zderzenie z leśnym zwierzęciem takim jak właśnie łoś lub dzik bywa bardzo niebezpieczna. Oprócz szkód materialnych takie zdarzenie może nieść za sobą zagrożenie dla zdrowia lub życia uczestników ruchu drogowego.

mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.