SPORTTyszowce

SPORTY WALKI Kolejne medale dla zapaśników

Miniona sobota (23 marca) zakończyła się dla zawodników z Tyszowiec ogromnym sukcesem.

Podopieczny trenera Daniela Chwastka, Jakub Antoszewski walczący w kategorii wagowej do 130 kg zdobył w Radomiu podczas Mistrzostw Polski Juniorów wywalczył tytuł Vice Mistrza Polski. Tyszowianin przegrał tylko jedną walkę z zawodnikiem Unii Racibórz, który jest aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Świata w zapasach. Podczas gdy Jakub Antoszewski zdobywał swój kolejny medal mistrzostw kraju najmłodsi zawodnicy Pogoni Tyszowce wywalczyli w Bodzentynie podczas II Otwartego Turnieju Gór Świętokrzyskich Młodzików i Dzieci w Zapasach w Stylu Wolnym, III miejsce w klasyfikacji drużynowej i 20 medali indywidualnie. Warto dodać, że w turnieju walczyło 260 zawodników i zawodniczek z Rumunii, Węgier oraz klubów krajowych.

W Bodzentynie najlepiej spisali się:
medale złote: Sandra Mądroń, Oliwia Mazurek, Bartek Sroga, Małgorzata Muca,
medale srebrne: Aleksandra Muca, Tycjana Kościołko, Maja Rot, Katarzyna Muca, Maja Dyniec, Fabian Bardyga,
medale brązowe: Maja Czarnecka, Oliwia Dudzińska, Kacper Kościołko, Wojciech Jezierski, Szymon Jakubiak, Hubert Smyk, Bartek Jezierski, Hubert Bardyga, Miłosz Jezierski, Jakub Dudziński.
Trener Daniel Chwastek: bardzo mnie cieszą sobotnie wyniki moich podopiecznych. Jakub Antoszewski udowodnił swoją przynależność do krajowej czołówki, a młodzi zapaśnicy pokazali ogromne serce do walki. Obecnie zawodnicy z Tyszowiec przygotowują się do Pucharu Polski Kadetów w Zapasach, który odbędzie się w najbliższy weekend w Kostrzyniu nad Odrą.