NewsSPORTTyszowce

SPORTY WALKI Mistrz Antoszewski

Ze złotym medalem Pucharu Polski w Zapasach w Stylu Wolnym wrócił do Tyszowiec Jakub Antoszewski zawodnik Miejskiego Klubu Sportowego Pogoń Tyszowce.
W miniony weekend we Włodawie odbył się I Puchar Polski Kadetów w Zapasach w Stylu Wolnym, który jest eliminacją do najważniejszej dla tego rocznika wiekowego imprezy w kraju czyli: Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zapasach w Stylu Wolnym.
Jakub Antoszewski w kategorii wagowej do 100 kg nie dał rywalom żadnych szans i zdobył złoty medal wygrywając wszystkie swoje pojedynki. Po drodze do finału Jakub pewnie pokonał aktualnego mistrza kraju a w walce finałowej pokazał dużą klasę pokonując swego rywala przez przewagę techniczna. Warto dodać, że tydzień temu podczas Pucharu Polski w Zapasach w Stylu Klasycznym, który odbył się w Warszawie Jakub zdobył brązowy medal w kategorii wagowej do 100 kg.
– Jestem bardzo zadowolony z postawy mojego zawodnika. Jakub kolejny raz udowadnia, że w kategorii wagowej do 100 kg jest obecnie w kraju jednym z najlepszych zawodników w swojej grupie wiekowej. Jakub jest zawodnikiem bardzo wszechstronnym, sięga po najwyższe laury w zapasach wolnych, klasycznych oraz sumo. Ma na swoim koncie złote medale Mistrzostw Europy i oraz wiele medali Mistrzostw Polski i Pucharów Polski – mówi trener Daniel Chwastek.
Jeśli jakaś firma lub osoba prywatna chciałaby wspomóc Jakuba i jego dynamicznie rozwijającą się karierę sportową to bardzo prosimy o kontakt pod nr tel. 606 375 234.