SPORTTyszowce

SPORTY WALKI Mistrzostwo Europy dla Tyszowiec

W miniony weekend odbyły się w Gruzji Mistrzostwa Europy Seniorów i Młodzieżowców w Sumo. Ogromna niespodziankę reprezentacji kraju i Tyszowcom sprawił Tyszowianin Jakub Darmochwał. Jakub w stolicy Gruzji zdobył 4 medale. Dwa złote krążki i dwa brązowe. Złote medale zdobył w w kategorii wagowej do 92 kg w grupie seniorów oraz w grupie młodzieżowiec do 21 lat. Brązowe medale zdobył w kategorii wagowej do 92 kg w grupie wiekowej młodzieżowiec do 23 oraz brązowy medal w kategorii drużynowej. Mistrzostwo Europy zdobyte przez Jakuba to ogromny sukces dla naszej reprezentacji narodowej oraz dla małego klubu z Tyszowiec. Warto dodać, że Jakub jako jedyny mężczyzna zdobył dal naszej reprezentacji złote medale.

Podczas gdy Jakub Darmochwał w Tibilisi zdobywał tytuł Mistrza Europy Seniorów zapaśnicy Pogoni w Chełmie podczas Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Młodzików i Młodziczek w Zapasach wywalczyli dwa medale. W kategorii wagowej do 67 kg srebrny medal wywalczyła Jagoda Gniwek a w kategorii wagowej do 73 kg brązowy medal padł łupem Michała Stawarskiego. W chełmskim turnieju startowało ponad 200 zawodników i zawodniczek z najlepszych klubów w całym kraju oraz reprezentacje Ukrainy i Białorusi.
Trener Daniel Chwastek: jestem bardzo zadowolony z wyników moich podopiecznych. Mistrzostwo Europy Seniorów zdobyte przez Jakuba to wielki i historyczny sukces dla naszego kraju jak i dla naszego małego klubu z Tyszowiec. Jakub w tym roku swoją formą zaskoczył wszystkich. Został Mistrzem Polski w grupie młodzieżowców i seniorów w sumo, wygrał większość Pucharów Polski w Sumo, zdobył brazowy medal Mistrzostw Polski w Zapasach a na koniec został Mistrzem Europy Seniorów.
Jeśli chodzi o start młodzików i młodziczek w Chełmie również wysoko oceniam wyniki osiągnięte przez naszych najmłodszych zawodników wywalczone na powaznym ogólnopolskim turnieju.
Obecnie przygotowujemy Jakuba Antoszewskie do startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbędzie się już w ten weekend. Jakub będzie startował w kategorii wagowej do 100 kg w zapasach w stylu wolnym oraz zapasach w stylu klasycznym.