SPORT

SPORTY WALKI Pogoń Tyszowce nie zawodzi

Kolejny udany weekend w wykonaniu zawodników z Tyszowiec.
W miniony weekend świetny występ odnotowali najstarsi zawodnicy z Tyszowiec zdobywając czołowe lokaty w Krasnymstawie podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Zapasach w Stylu Wolnym i Zapasach Kobiet.

W kategorii wagowej do 75 kg vice mistrzynią kraju została Kinga Darmochwał, w kategorii wagowej do 57 kg brązowy medal zdobył Marcin Szłoda. Zaś na wysokim V miejscu w kategorii wagowej do 53 kg uplasowała się Ewelina Ćmil.
Podczas gdy w Krasnymstawie walczyli młodzieżowcy w tym samym czasie w Ropczycach w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Polski Młodzików Strefy C w Sumo zmagali się młodzicy.
Na najwyższym stopniu podium stanął Adam Gardzioła, który wszystkie swoje walki zdobinował w kategorii wagowej do 75 kg. Srebrny medal w kategorii wagowej do 55 kg zdobył Kacper Marcola, zaś medal brązowy przypadł Adrianowi Rudnikowi, który walczył w kategorii do 35 kg.


– Bardzo mnie cieszy postawa naszych najstarszych zawodniczek i zawodników, którzy mimo studiów znajdują czas na treningi, potrafią i chcą przygotować się do Mistrzostw Polski. Warto dodać, że Marcina Szłoda jest Akademickim Mistrzem Polski z 2014 a Kinga Darmochwał tydzień temu wywalczyła w Warszawie brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski. Jeśli chodzi o naszych młodzików to kolejny raz niezawodni Adam Gardzioła, który znów deklasuje swoich rywali i przywozi z imprezy ogólnopolskiej kolejny złoty medal. Doskaonale spisują się również Adrian Rudnik i Kacper Marcola, zawodnicy z nieduzym stażem zawodniczym ale z ogromnym sercem do walki. Warto dodac, że Adam, Adrian oraz Kacper to uczniowie klas sportowych o profilu zapasy i sumo prowadzonych w tyszowieckiej „podstawowce i gimnazjum” przez trenera Daniela Chwastka.
Obecnie przygotowujemy się do Pucharu Polski w Sumo, który odbedzie się w stolicy w najbliższy weekend – mówi trener Daniel Chwastek.
mat. nadesłany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *