SPORTY WALKI Tyszowianie docenieni przez ministra

Kolejny raz zawodnicy z Tyszowiec uwadniają, że są najlepsi w Polsce.
W miniony weekend podopieczni trenera Daniela Chwastka startowali w Pucharze Polski w Zapasach Klasycznych oraz Mistrzostwach Polski Młodzieżowców i Seniorów w Sumo. W Janowie Lubelskim podczas Pucharu Polski w Zapasach w Stylu Klasycznym, Jakub Antoszewski, który startował w najcięższej kategorii wagowej do 100 kg nie dał swoim rywalom szans. Gładko pokonał wszystkich swoich rywali przed czasem zdobywając Puchar Polski. Po turnieju Jakub przez najbliższy tydzień będzie szlifował formę w Tyszowcach a następnie weźmie udział w obozie kadry narodowej po, którym będzie reprezentował nasz kraj na międzynarodowym turnieju zapaśniczym w Rumunii.
Podczas gdy Jakub Antoszewski w Janowie Lubelskim zdobywał Puchar Polski w Zapasach, Jakub Darmochwał zmagał się w Strzelcach Opolskich na Mistrzostwach Polski w Sumo. Jakub Darmochwał jak zwykle stanął na wysokości zadania i nie dając rywalom żadnych szans zdobył tytuł Mistrza Polski Seniorów w Sumo w kategorii wagowej do 92 kg oraz tytuł Mistrza Polski Młodzieżowców w Sumo w kategorii wagowej do 92 kg. Start Jakuba został bardzo wysoko oceniony przez sędziów i trenerów uczestniczących w mistrzostwach kraju, którzy jednogłośnie przyznali Tyszowianinowi tytuł „Najlepszego Zawodnika Mistrzostw”  i okolicznościowy puchar wręczony z rąk Wojewody Opolskiego Adriana Czubaka.
Dzięki wysokim wynikom zdobywanym w ostatnich latach Jakub za dwa tygodnie będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy Seniorów w Sumo, które odbędą się w Gruzji. Warto dodać, że podczas uroczystego otwarcia Mistrzostw Polski w Sumo z rak prezesa Polskiego Związku Sumo Pana Dariusza Rozuma zawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego Pogoń Tyszowce w składzie: Jakub Darmochwał, Jakub Antoszewski, Adam Gardzioła, Kamil Kiryło otrzymali wyróżnienia i pamiątkowe dyplomy Ministra Sportu i Turystyki Pana Witolda Bańki.
– Ostatni weekend pokazał, że zawodnicy z naszego małego klubu to czołowi zawodnicy Polski. Zarówno Jakub Darmochwał jaki Jakub Antoszewski to wielokrotni Mistrzowie Kraju i Europy w zapasach i sumo. Jestem dumny z tego, że swoją postawą  i ciężką pracą pokazują innym, że młodzież z małych wsi i miasteczek również może zostać mistrzami i pokonać zawodników z bogatych i dużych klubów. Warto dodać, że planujemy założenie sekcji zapaśniczej na terenie Tomaszowa Lubelskiego. Chcę wykorzystać potencjał mój i moich zawodników i stworzyć w Tomaszowie sekcję, która tak jak sekcja prowadzona w Tyszowcach będzie zdobywała medale mistrzostw świata, Europy i Polski. W założenie sekcji zaangażował się trzykrotny olimpijczyk, mistrz świata i Europy w zapasach Dariusz Jabłoński oraz medaliści mistrzostw świata, Europy i Polski trenujący w Pogoni Tyszowce. Dla wszystkich zainteresowanych podaję mój nr tel.  606 375 234 – mówi trener Daniel Chwastek.
mat. prasowy

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.