SPORTY WALKI Udany rewanż Materny

Z brązowym medalem wrócił młody Tyszowianin z Pucharu Polski Kadetów w Zapasach w Stylu Klasycznym. Podczas turnieju, który odbył się w miniony weekend w Warszawie podopieczny trenera Daniela Chwastka zdobył brązowy medal w kategorii wagowej do 45 kg.

Warszawski Puchar Polski jest jednym z dwóch turniejów, które są eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zapasach, czyli najważniejszej imprezy w tej grupie wiekowej w kraju. W Warszawie walczyło 211 zawodników z klubów z całego kraju. Kewin Materna w listopadzie został vice Mistrzem Polski Młodzików w Zapasach, a w Warszawie walczył już w starszej grupie wiekowej czyli w grupie kadetów.

W walce o brązowy medal spotkał się z Kacprem Chodakowskim z AKS Pitrków Trybunalski, który podczas listopadowych Mistrzostw Polski zdobył tytuł mistrza kraju i pokonał w finale zawodnika z Tyszowiec. Tym razem role się odwróciły, w Warszawie Kewin Materna reprezentujący barw Agrosu Zamość zdeklasował swojego rywala rewanżując mu się za Mistrzostwa Polski i wygrywając z nim na plecy.


Trener Daniel Chwastek: wysoko oceniam start Kewina w warszawskim pucharze, cieszy mnie wygrana walka z aktualnym mistrzem kraju oraz udany debiut w starszej grupie wiekowej.

Obecnie zawodnicy przygotowują się do startu w Pucharze Polski w Sumo, który odbędzie się w najbliższy weekend w Zamościu.

mat. nadesłany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *