SPORT

SPORTY WALKI UDANY WYSTĘP MŁODYCH ZAPAŚNIKÓW

Z 11 medalami wrócili z Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Zapasach zawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego Pogoń Tyszowce. Podczas zawodów, które odbyły się w miniony weekend w Chełmie podopieczni trenera Daniela Chwastka wywalczyli 5 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe krążki.

Złote medale zdobyli: Aleksandra Pitura, Jagoda Gniwek, Mateusz Kułaj, Jakub Flak, Szymon Wlaź
Medale srebrne wywalczyli: Małgorzata Muca, Kewin Materna, Adrian Rudnik.
Brązowe medale zdobyli: Wiktoria Mazurek, Gabriel Jurkiwekicz, Michał Stawarski.

W turnieju, rozgrywanym w ramach Mistrzostw Województwa Lubelskiego, wzięło udział ponad 100 zawodniczek i zawodników, a zmaganiom przyglądali się wicemistrz olimpijski
 z Seulu Andrzej Głąb oraz mistrz świata i Europy Dariusz Jabłoński.

Trener Daniel Chwastek: bardzo mnie cieszy postawa moich zawodników i zawodniczek
oraz zdobyte przez nich medale na turnieju w Chełmie. Na wyróżnienie zasługuje Szymon Wlaź, który walczył pierwszy raz w starszej grupie wiekowej. Jako najmłodszy zawodnik
w swojej kategorii zdobył tytuł Mistrza Województwa Lubelskiego i wygrał wszystkie swoje walki przed czasem przez położenie przeciwnika na łopatki. Korzystając z okazji zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia z zakresu zapasów do Tyszowiec oraz do nowo otwartej sekcji
w Tomaszowie Lubelskim. Informacje pod nr tel. 606 375 234 – trener Daniel Chwastek.