Susiec

SUSIEC Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Na terenie Zespołu Szkół Publicznych w Suścu odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Turniej jest organizowany corocznie dla młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych. Ma na celu popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów ruchu drogowego oraz propagowanie i popularyzację wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Tomaszowscy policjanci czuwali nad prawidłowym przebiegiem turnieju.
Eliminacje zostały przeprowadzone w piątek na terenie Zespołu Szkół Publicznych w Suścu.
Organizatorami imprezy były Komenda Powiatowa Policji i Zespół Szkół Publicznych w Suścu oraz Urząd Gminy w Suścu. W rywalizacji wzięło udział 9 czteroosobowych drużyn reprezentujących szkoły podstawowe i 12 drużyn reprezentujących szkoły gimnazjalne  z powiatu tomaszowskiego.
Zawody składały się z trzech konkurencji: pierwszej pomocy przedmedycznej, testu wiedzy oraz jazdy sprawnościowej rowerem. Suma miejsc zajętych w poszczególnych konkurencjach decydowała o wyniku końcowym. Pierwsze miejsce zajęły reprezentacje szkoły podstawowej i gimnazjum Zespołu Szkół Publicznych w Suścu. Indywidualne nagrody za najlepszego zawodnika otrzymali Michał Słodwiński ze Szkoły Podstawowej w Suścu i Łukasz Drążek z Gimnazjum w Suścu. Puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczyli Wójt Gminy Zygmunt Naklicki oraz Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Lub. podinsp. Artur Deryło. Oprócz pucharu i nagród, zwycięska drużyny uzyskały kwalifikację do wojewódzkiego etapu turnieju, który dla szkół gimnazjalnych  odbędzie się w dniu 20 maja 2016 roku w Biłgoraju a dla szkół podstawowych w dniu 18 maja 2016 roku w miejscowości Zalesie.
Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał m. in. Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego tomaszowskiej komendy.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów, a zwycięzcom życzymy powodzenia na turnieju wojewódzkim.
mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *