Susiec

SUSIEC Międzypowiatowe Eliminacje do 50. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych

23 kwietnia 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Suścu odbyły się Międzypowiatowe Eliminacje do 50. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych.
Wydarzenie współfinansowane było przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie ze środków na realizacje zadań publicznych w zakresie Kultury, sztuki, ochrony dóbr Kultury i dziedzictwa narodowego w ramach projektu napisanego przez Lokalną Grupę Działania „Roztocze Tomaszowskie” pt. „Regionalny Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych”. Organizatorami byli również Gminny Ośrodek Kultury w Suścu, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie i Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim.
Podczas konkursu zaprezentowało się 4 solistów, jedno zgłoszenie w kategorii „Duży i Mały” oraz 14 zespołów z powiatu tomaszowskiego i zamojskiego. Wszystkich uczestników przywitała Dyrektor GOK w Suścu – Joanna Kowalczuk w tym komisję w składzie: Prof. Jan Adamowski – długoletni juror w Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym i Andrzej Sar – główny instruktor do spraw dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie oraz Dyrektora LGD „Roztocze Tomaszowskie” – Martę Fus.
Do kolejnego etapu, który odbędzie się w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie dnia 29 maja zakwalifikowały się Janina Kowalczuk wraz z Magdaleną Kazik z Grabowicy w kategorii „Duży i Mały”, Barbara Jarczak z Wólki Łosinieckiej, Zespół „Wesołe Gosposie” z Sitańca oraz Zespół „Jutrzenka” z Ciotuszy Nowej.
Komisja przyznała także wyróżnienia: „Parzankom” z Paar, „Jarczowiankom” z Jarczowa, „Grabowiczankom” z Grabowicy, „Złotym Kłosom” z Łubcza, „Szarowolankom” z Szarowoli, „Kwiatom Roztocza” z Gminy Susiec oraz Barbarze Kot ze Stawu Ujazdowskiego.
Wszystkim gorąco dziękujemy za udział i gratulujemy wyników oraz trzymamy kciuki na kolejnych etapach.
mat. GOK Susiec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *