SPORTTomaszów Lubelski

TOMASZÓW Święto Roztoczańskiej Akademii SOS

21 kwietnia 2016r Siatkarski Ośrodek Szkolny z Gimnazjum nr 1 w Tomaszowie Lubelskim był organizatorem Dnia Roztoczańskiej Akademii S.O.S.
Celem spotkania było promowanie siatkówki jako formy spędzania wolnego czasu oraz zachęcenie dziewcząt ze szkół podstawowych do podjęcia treningu sportowego w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym.
Uroczystość rozpoczął dyrektor Gimnazjum nr 1 w Tomaszowie Lubelskim – Stanisław Sikora witając Burmistrza Miasta – Wojciecha Żukowskiego, prezesa WZPS w Lublinie – Krzysztofa Iwańczuka, koordynatora Wojewódzkiego SOS – Jacka Rutkowskiego, patrona Roztoczańskiej Akademii – Krzysztofa Wróbla, dyrektorów szkół wchodzących w skład Akademii S.O.S. tj. SP nr 2, SP nr 3 z Tomaszowa Lubelskiego i Zespołu Szkół z Lubyczy Królewskiej oraz gościa specjalnego – Marcina Prusa.
Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta – Wojciech Żukowski, który jest wielkim entuzjastą siatkówki w Tomaszowie Lubelskim.
Głównym punktem programu było spotkanie z gościem specjalnym Siatkarskich Ośrodków Szkolnych i wielokrotnym reprezentantem Polski w piłce siatkowej – Marcinem Prusem. Zebrana publiczność z zainteresowaniem słuchała słów mistrza jak ważna w życiu dziecka jest aktywność fizyczna. Pokazywane przez zawodowego siatkarza medale z międzynarodowych zawodów niesamowicie działały na wyobraźnie młodych siatkarek. Oczywiście nie zabrakło czasu na autografy i wspólne zdjęcia z mistrzem.
Ostatnim punktem programu były konkursy dla wszystkich uczestników uroczystości w których należało się wykazać poznaną na zajęciach techniką w zakresie piłki siatkowej. Do rywalizacji przystąpiło ponad 100 dziewcząt ze szkół podstawowych z terenu miasta. Rozgrzewkę przed konkursami przeprowadził wraz z zawodniczkami Pan Marcin Prus. Rolę sędziów pełniły dziewczęta z klasy sportowej Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego. Zawody odbywały się w miłej i sportowej atmosferze a każda konkurencja wymagała od uczestników maksymalnej koncentracji i zaangażowania. Trzy najlepsze zawodniczki na koniec każdej konkurencji otrzymały pamiątkowe nagrody
Obchody święta siatkówki w Tomaszowie Lubelskim zakończyły się wspólnym zdjęciem oraz zachęceniem dziewcząt z klas szóstych do podjęcia treningu siatkarskiego w klasach sportowych w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym przy Gimnazjum nr 1 w Tomaszowie Lubelskim.
Trenerzy S.O.S. Tomaszów Lubelski: Stanisław Sikora, Stanisław Kaniewski i Jerzy Senejko
tl_sos_1
mat. Gimnazjum nr 1 w TL/fot. Robert Myszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *