EdukacjaNa sygnaleSusiec

SUSIEC Policjanci edukują

W związku ze zbliżającymi się feriami tomaszowscy policjanci przeprowadzili dwie prelekcje w Zespole Szkół Publicznych w Suścu.
Omawiali również wiele ważnych tematów dotyczących m.in. zagrożeń płynących z użytkowania komputera i internetu, odpowiedzialności prawnej nieletnich, konsekwencji prawnych negatywnych zachowań, a także używania elementów odblaskowych.
Policjanci przeprowadzili prelekcję w klasach IV-VI i klasach gimnazjalnych w Zespole Szkół Publicznych w Suścu. Przedstawili podstawowe zasady zachowania się na lodzie, jeździe na sankach w okolicach ulic oraz zakazem podczepiania sanek do samochodów. Policjanci apelowali do uczniów o zakładanie odblasków i wskazywali jak ważne jest ich używanie w godzinach porannych i po zmierzchu.
Spotkanie było doskonałą okazją przypomnienia zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Policjanci wskazali uczniom zagrożenia płynące z użytkowania komputera i Internetu. Ponadto zaznaczyli, że anonimowość w sieci jest tylko pozorna. Przestrzegali również młodych ludzi przed konsekwencjami wynikającymi z popełniania czynów zabronionych za pomocą środków przekazu.
Omówiono wspólnie z dziećmi podstawowe pojęcia z zakresu odpowiedzialności prawnej nieletnich w tym pojęcie demoralizacji, czynu karalnego oraz środków wychowawczych, które sąd rodzinny może zastosować wobec osoby nieletniej. Na koniec klasom gimnazjalnym został przedstawiony film „Antidotum” nakręcony przez grupę PAT z Biłgoraja.
mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *