EdukacjaGALERIASusiec

SUSIEC Tydzień Języków Obcych (foto)

W dniach 12-16 grudnia 2016r. w Zespole Szkół Publicznych w Suścu odbył się Tydzień Języków Obcych, którego tematyką, ze względu na termin wypadającego blisko Bożego Narodzenia, były właśnie święta. Organizatorzy, zespół nauczycieli języków obcych (p. Tetyana Bakay-lider, p. Barbara Żelasko, p. Stanisława Pogudz, p. Beata Brigui, p. Joanna Gęborys) oraz dyrekcja szkoły wraz z zaangażowanymi uczniami przygotowali wiele atrakcji-zarówno dla klas podstawówki, jak i gimnazjum.
Przez pięć dni osoby wchodzące do budynku szkoły witał ogromny napis „Tydzień Języków Obcych” oraz świąteczne życzenia w języku polskim, angielskim i niemieckim. Na korytarzach rozwieszono plakaty o celebrowaniu Bożego Narodzenia w obcych państwach. Do ścian przymocowano niezliczoną ilość świątecznych skarpet w przeróżnych kolorach, w klasach popowieszano barwne gwiazdki, a do tego można było obejrzeć wystawkę kartek z życzeniami w językach obcych. Na pewno nietypowym widokiem była dekoracja przejścia łączącego skrzydło gimnazjum z podstawówką, przez które na całej długości rozciągał się łańcuch ze… świątecznych kartek! Jego wykonanie możliwe było tylko dzięki zaangażowaniu uczniów, którzy z wielkim zapałem dawali upust swoim artystycznym zdolnościom, przygotowując pocztówki z choinkami, mikołajami, bombkami i gwiazdkami oraz życzeniami w językach obcych.
W ciągu tygodnia przeprowadzono wiele międzyklasowych i międzyuczniowskich rywalizacji, ocenianych przez komisję składającą się z uczniów samorządów uczniowskich szkoły podstawowej i gimnazjum, wybranych nauczycieli oraz p. Janusza Kiecanę – dyrektora szkoły. Swoją pracę komisja zaczęła w poniedziałek od wybrania najładniejszych kartek świątecznych z umieszczonymi w środku życzeniami w języku niemieckim albo angielskim.
We wtorek kontynuowała swoje zadanie, będąc jury Konkursu Piosenki Obcojęzycznej dla gimnazjum, który odbywał się w małej sali gimnastycznej, gdzie widownię tworzyła cała masa uczniów poprzebieranych za aniołki, mikołaje lub renifery. Wybór zwycięzcy spośród tylu anielskich głosów stanowił nie byle wyzwanie!
W środę atmosfera zawrzała, kiedy doszło do starcia dwóch ośmioosobowych drużyn klas A i B. W wojowniczych nastrojach, z czapkami mikołajów lub porożami reniferów na głowach, uczestniczyli w konkursie wiedzy pt. „We wish you a Merry Christmas”. Konkurencje obejmowały dobieranie słownictwa, fraz anglo- oraz niemieckojęzycznych, uzupełnianie luk słówkami powiązanymi ze świętami, bieg w fartuszkach z patelnią z niby-naleśnikiem w środku, a także zrobienie jak najdłuższego papierowego łańcucha na choinkę w ciągu 8 minut, pamiętając przy tym o kolejności kolorystycznej (w języku niemieckim i angielskim)- czerwony, niebieski, żółty, zielony, po czym udekorowanie nim drzewka. Okazało się, że drużyny mają bardzo wyrównany poziom wiedzy dlatego, ostatecznie komisja ogłosiła remis.
W czwartek po raz kolejny odbył się Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, tym razem dla szkoły podstawowej. I znowu jury miało nie lada kłopot z wybraniem najlepszego wokalisty spośród tylu uczestników oraz oceną wyglądu poszczególnych klas przebranych za: „choinki, gwiazdeczki, śnieżynki, mikołajki czy renifery„.
Piątek był dniem przeznaczonym na podsumowanie wyników „Tygodnia Języków Obcych”. Wśród gromkich oklasków kolejni zwycięzcy swoich kategorii odbierali pamiątkowe dyplomy, a radości nie było końca. Jako zwieńczenie całego przedsięwzięcia zaprezentowane zostały projekty edukacyjne oraz bajki „Christmas everywhere”, przygotowane przez grupy uczniów.
Rada Rodziców, Oxford University Press oraz Macmillan Education wsparli nasze działania i ufundowali nagrody oraz słodycze dla uczniów ZSP w Suścu.
Tydzień Języków Obcych niepostrzeżenie dobiegł końca, zostawiając po sobie przyjemne wspomnienia.

[print_gllr id=12330]

Grupa projektowa pod opieką Tetyany Bakay.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *