Susiec

SUSIEC Podsumowali 22. finał PDPZ

Po raz kolejny susiecka „dziesiątka” założyła terenowy sztab akcji Pomóż Dzieciom Przetrać Zimę, do której włączyli się również harcerze z 29.DH „Bursztynowy szlak” z Majdanu Sopockiego oraz 7.DH „Waleczne wilki” z Grabowicy.
Do akcji zaangażowano również społeczność szkolną ze szkół, przy których działają drużyny. Harcerze z entuzjazmem wcielili się w rolę wolontariuszy, zbierając dary w okolicznych sklepach z terenu gminy Susiec, pełniąc w nich dyżury w wolne soboty. Mieszkańcy cieszyli się podjętą przez harcerzy inicjatywą, szczerze wkładając artykuły żywnościowe i chemiczne do wyodrębnionych pojemników, za co otrzymywali wesołe słoneczka. Każdy czuł się wtedy spełniony, ten co kwestował i ten, który wspierał naszą akcję.
Podział pracy podczas tej akcji charytatywnej u susieckich harcerzy jest od lat ten sam, harcerze oraz harcerze starsi kwestują, natomiast wędrownicy dokonują liczenia darów. Z tej skrupulatnej pracy wywiązały się: sam.Dominika Drążek, sam.Jolanta Nieścior, sam.Agnieszka Rojek, sam.Monika Koper.
Ogólnie zebrano 440 kilogramów żywności długoterminowej, artykułów chemicznych oraz zabawek. Zebrane produkty zostały przekazane do Domu Dziecka Nr 1 w Zwierzyńcu.


Harcerzom z każdego pionu metodycznego serdecznie dziękuję za aktywny udział w akcji. Szczere i serdeczne podziękowania kieruję do właścicieli sklepów z terenu Gminy Susiec, którzy umożliwili tę zbiórkę darów a wójtowi Zbigniewowi Naklickiemu i Dyrekcji ZSP w Suścu za pomoc w organizacji transportu i przekazania darów do Zwierzyńca.
Szef Sztabu Anna Rojek

Jeden komentarz do “SUSIEC Podsumowali 22. finał PDPZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *