Rachanie

RACHANIE Przegląd Kolęd i Pastorałek 2016

Dnia 17 stycznia 2016 r. w Kościele Parafialnym w Rachaniach odbył się XI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Organizatorem był GOK i Parafia Rzymsko-Katolicka w Rachaniach a patronat sprawowali Wójt Gminy Roman Miedziak i Proboszcz Ks. Krzysztof Kłos.
115_4577

115_4590
Przegląd poprzedziła msza św. koncelebrowana przez proboszcza ks. dr Krzysztofa Kłosa i wikariusza ks. Tomasza Rybińskiego. Uroczystego otwarcia przeglądu dokonał wójt gminy Rachanie pan Roman Miedziak.
W przeglądzie wystąpiły następujące zespoły z terenu gminy: Gminna Orkiestra Dęta GOK Rachanie, Trio z kl.II i zespół wokalny ze SP w Rachaniach, Schola z Kościoła pw Przemienienia Pańskiego w Rachaniach, 7 Drużyna Harcerska „Echo”, „Chrypka” z ZS w Michalowie, „Lento” z Gimnazjum Publicznego w Rachaniach, „Jawor” z Michalowa, „Nadzieja” z Rachań, „Legenda” z Wożuczyna, „Płomyk” z Wożuczyna Cukrowni, „Podolanie” z Pawłówki, „Kalina” z Wożuczyna Cukrowni. Gościnnie wystąpił zespół „Byskiwiczanki” z Ukrainy z gminy Byskiw. Panie z tutejszego Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały smaczny bigos dla uczestników koncertu, który można było posmakować po zakończeniu występów w Gminnym Ośrodku Kultury w Rachaniach.
Przegląd nie miał charakteru konkursu. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe proporczyki. Trzeba przyznać, że poziom występujących zespołów był bardzo wysoki.
mat.GOK Rachanie

„Chrypka” zespół wokalny z Zespołu Szkół w Michalowie prowadzony przez Stanisława Ważnego

Występ zespołu z Gminy Biszkiw na Ukrainie.

fot.TPI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *