SZACHY Sukces Wojciecha Putlaka

 

           Szachowy sukces Wojtka Putlaka  z UKS ,, Wda” Lipusz  w Otwartych Mistrzostwach Sopotu. Jak nieobliczalne i zaskakujące mogą być szachy świadczą wyniki Turnieju z udziałem 10. najmocniejszych szachistów Świata zaproszonych przez organizatorów w dniach 17-18 października 2020.

             Turniej szachów klasycznych z czasem 90’/40 +30’+30” przyniósł nieoczekiwane i zaskakujące wyniki. Większość partii kończyła się remisami, zawodnicy zdobyli po 4 punkty.

             Jedynym zawodnikiem, który odniósł komplet zwycięstw w 9 partiach okazał się rozstawiony z numerem 10 Polak – Wojciech Putlak z najniższym rankingiem 2031 pkt w ELO. Można powiedzieć, że Pan Wojciech miał ,,swój dzień”, a nawet dwa dni.

             Rozstawiony z numerem 1 Mistrz Świata Norweg Magnus Carlsen z rankingiem 2863 sklasyfikowany został pomocniczą punktacją Progres na 9 pozycji. Drugie miejsce w turnieju zajął rozstawiony na 9 pozycji – Hikaru Nakamura – Japończyk reprezentujący USA, trzeci był rozstawiony z nr 8 Mistrz Polski – Jan Krzysztof Duda z rankingiem 2757 pkt – MKS MOS Wieliczka.

             Szczegóły na WWW.chessmenager.com /pl/turnaments/564913171169280/

Sędzia i Instruktor Szachowy – Mieczysław  Pszeniczka

fot. szachowo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.