RachanieSPORTTomaszów Lubelski

SZACHY Szymon Łuczka drugi w Krakowie

Szymon Łuczka zajął drugie miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Szachowym „Cracovia 2015” w Krakowie.
Na przełomie roku od 27 grudnia do 4 stycznia 2016 w hotelu Galaxy odbył się jeden z najsilniejszych festiwali szachowych rozgrywanych w Polsce, XXVI Międzynarodowy Festiwal Szachowy „Cracovia 2015”, który zgromadził 366 zawodników z 12 państw, podzielonych na 5 grup.
Dwie grupy z najmłodszymi uczestnikami zakończyły rozgrywki 31 grudnia 2015 roku.
Zawodnicy z trzech najsilniejszych grup podzielonych według międzynarodowego światowego rankingu Fide grali przez 9 dni.
Bardzo dobrze spisali się Polscy zawodnicy. W grupie A zwyciężył młody Polski arcymistrz Kamil Dragun z Gorzowa. W grupie B zwyciężył Komil Khamidov z Wrocławia, a w najliczniejszej grupie C, w której zagrało 116 zawodników Teofil Zima z Gorlic, drugie miejsce zajął Szymon Łuczka zawodnik klubu UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski (trener Ryszard Żądło).
Szymon miał 32. numer startowy według rankingu i nie należał do faworytów tego turnieju, grając prawie w każdym swoim spotkaniu miał przeciwników, którzy mieli rankingi większe od jego rankingu.
Pomimo to potrafił pokonywać swoich przeciwników, w wyniku tego Szymon będzie miał w nowym notowaniu szachowej międzynarodowej organizacji Fide podwyższony ranking o 114 pkt.
Nie jest to pierwszy tak dobry występ Szymona w Krakowie, w roku 2014 wygrał V Międzynarodowe Mistrzostwa Krakowa Open B, a w roku 2015 wygrał turnieje międzynarodowe w Przemyślu „Przemyskiego Niedźwiadka”, w Łańcucie „Podkarpacką Szachownicę” i Tomaszowie Lubelskim „Puchar Roztocza”, oraz zajął drugie miejsce w Sandomierzu w turnieju o „Szachy Królowej Jadwigi”.
Następnym turniejem Szymka będzie II Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Rachanie (Szymon pochodzi z Józefówki w gminie Rachanie), który odbędzie się 30 stycznia 2016 r. w Gimnazjum Publicznym w Rachaniach i ma nadzieję że na turniej w jego rodzinne strony przyjedzie wielu zawodników i przyjaciół z Polski i z zagranicy.
Zapraszamy do kibicowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *