JarczówNa sygnale

ZAMOŚĆ Mieszkaniec gm. Jarczów odpowie za kradzież opon

Zamojscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży opon o wartości ponad 20 tys. złotych. Złodziejem okazał się 24-letni mieszkaniec gm. Jarczów. Mężczyzna na przełomie października i stycznia z jednego z serwisów na terenie Dębicy, ukradł 48 opon do maszyn rolniczych i pojazdów ciężarowych. Część z nich odzyskano. 24-latek już usłyszał zarzuty. Przyznał się do ich popełnienia i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Zgodnie z kodeksem karnym kradzież to przestępstwo za które grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Na początku tygodnia mieszkaniec woj. podkarpackiego powiadomił zamojskich policjantów o kradzieży 48 opon o wartości ponad 20 tys. złotych z jednego z serwisów położonych na terenie Dębicy. Jak wynikało z zawiadomienia, dwie ze skradzionych opon znajdowały się na terenie jednej z posesji w gm. Zamość i wystawione zostały do sprzedaży na internetowym portalu. Zamojscy policjanci podczas podjętych czynności odzyskali i zabezpieczyli wskazane opony. Mundurowi zatrzymali również sprawcę kradzieży. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego. Na terenie jego posesji policjanci ujawnili i zabezpieczyli kolejnych kilka pochodzących z kradzieży opon.

Pod zarzutem kradzieży 24-latek osadzony został w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży i kradzieży 48 opon do maszyn rolniczych i pojazdów ciężarowych. Do przestępstw tych doszło na przełomie października ubiegłego roku i stycznia tego roku. Podczas przesłuchania 24-latek przyznał się do stawianych mu zarzutów i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.

Zgodnie z kodeksem karnym kradzież to przestępstwo za które grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KMP Zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *