Na sygnalePolityka / Samorząd

Uwaga! Fałszywe wnioski o przyznanie świadczenia 500 zł na dziecko!

Od kilku dni krążą fałszywe informacje o możliwości pobrania wniosku o przyznanie świadczenia wychowawczego. To próba wyłudzenia pieniędzy, ostrzega resort rodziny, pracy i polityki społecznej.

Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej alarmuje, by nie dać się zwieść fałszywym doniesieniom na temat możliwości pobrania wniosku o przyznanie świadczenia wychowawczego 500zł na dziecko. Podawane na stronach internetowych linki do wniosku w zamian za wpisanie numeru telefonu stanowi próbę wyłudzenia pieniędzy.

Wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego 500 zł będzie bezpłatny z możliwością złożenia go dopiero od momentu startu programu. Opracowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wniosek dostępny będzie na stronie internetowej ministerstwa. Prośbę o świadczenie wszyscy zainteresowani mogą zgłaszać przez Internet lub osobiście w gminie.

Świadczenie wychowawcze 500 zł wypłacane będzie przez urząd miasta, gminy, ośrodek pomocy społecznej lub gminne centra przeznaczone do realizacji świadczeń. Wypłatę rodziny otrzymają – w zależności od woli – w formie przelewu na konto lub przekazem pocztowym.

Przypominamy, że projekt ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci (Program „Rodzina 500 plus”) podlega obecnie konsultacjom społecznym. Zainteresowanych zapoznaniem się z jego treścią odsyłamy na stronie Ministerstwa: www.mpips.gov.pl

mat. duzarodzina.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *