TARNAWATKA Nie posiadał uprawnień, a motocykl nie był dopuszczony do ruchu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym niedopuszczonym do ruchu i bez uprawnień odpowie 17-letni mieszkaniec gminy Tarnawatka. W poniedziałek jadąc motocyklem marki Diabolini po drodze krajowej nr 17 nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Wkrótce za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

W poniedziałek w godzinach wieczornych w miejscowości Tarnawatka na drodze krajowej numer 17 policjanci drogówki zauważyli motocyklistę bez tablicy rejestracyjnej.

Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej, wykorzystując w tym celu sygnały świetlne i dźwiękowe.

Motocyklista nie reagował na próby zatrzymania, podejmując ucieczkę w kierunku pobliskich polnych dróg. Jednak w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się, nie doznając obrażeń. Kierującym okazał się 17-letni mieszkaniec gminy Tarnawatka, który nie posiadał uprawnień do kierowania, a motocykl którym się poruszał nie był dopuszczony do ruchu.

Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu strzeżonym a młody kierowca niebawem odpowie za swoje przewinienia, w tym za niezatrzymanie do kontroli drogowej co stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

sierżant sztabowy Małgorzata Pawłowska

mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.