Telatyn

TELATYN Spotkanie z Edytą Zarębską

11 maja 2016 roku Biblioteka Publiczna Gminy Telatyn gościła Edytę Zarębską – bajkopisarkę i ilustratorkę książek dla dzieci, oraz jej męża Roberta Zerębskiego – muzyka i kompozytora.
Pani Edyta jest autorką bajek :”Moje ulubione dobranocki”, ”Mój pamiętnik”, „Zosia i fiołkowy kapelusz”, ”Antek i stara jabłonka”. Dodatkowo jest również autorką serii Klub Kociaków Słodziaków oraz współautorką „365 bajek na dobranoc”. Za debiutancką książkę „Opowieści babci Gruni” (2007 r.) otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie im. Astrid Lindgren organizowanym przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom.
Na spotkanie ph.” Śpiewająca biblioteka” przybyli uczniowie klas I i II Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie, wraz z opiekunkami: Elżbietą Oleszczuk, Małgorzatą Śliczniuk-Loda, Joanną Stefaniuk, Alicją Wiśniewską i Aurelią Kurkiewicz.
Autorka wystąpiła w baśniowym stroju motyla i spotkanie rozpoczęła opowiadając o początkach swojej twórczości, o przygodach ze swojego dzieciństwa, które były dla niej inspiracją do pisania książek. Powiedziała, że jako mała dziewczynka marzyła żeby zostać pisarką i marzenie to się spełniło. Spotkania z Czytelnikami sprawiają jej ogromną radość, zaś każda rozmowa z dziećmi staje się częścią bajki lub powieści. Pani Edyta bardzo szybko nawiązała kontakt z dziećmi, które brały aktywny udział i bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania oraz miały możliwość mówienia do mikrofonu. Spotkanie uatrakcyjniło połączenie zabawy słowem i kredką, bowiem pani Edyta nie tylko pisze i pięknie opowiada, ale też ślicznie rysuje. Wykorzystała swój talent rysunkowy do zabawy poprzez rysowanie etapami fragmentów postaci swoich książek, a dzieci odgadywały co one przedstawiają. Do wspólnej zabawy włączył się Pan Robert, który przeczytał bajkę, a następnie zaśpiewał piosenkę przy akompaniamencie instrumentu klawiszowego. Dzieci śpiewały i klaskały do rytmu. Słowa do piosenki o bibliotekach „Mądra rzeka” napisała Pani Edyta dla bibliotek, a muzykę skomponował jej mąż.
Każdy z uczestników mógł zakupić książkę z autografem autorki.
Spotkania takie poprzez zabawę i miłą atmosferę są okazją do zainteresowania małych czytelników biblioteką i czytelnictwem.
mat. UG w Telatynie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *