Co gdzie kiedy ?Tomaszów Lubelski

TOMASZÓW Anna Maria Jopek wystąpi na „Stachuriadzie”

Mamy wspaniałą wiadomość dla osób ceniących talent wokalny Anny Marii Jopek.
Artystka wystąpi 24 kwietnia 2016 roku (niedziela) w Tomaszowskim Domu Kultury jako gwiazda tegorocznej „Stachuriady”.

To będzie już ósma „Stachuriada”, której kreatorem jest Jacek Pawłucki – nauczyciel języka polskiego, Radny Rady Miasta a także wielbiciel Edwarda Stachury (o „Stedzie” pisał pracę magisterską).
W tegorocznej Stachuriadzie startuje nowa kategoria „dorośli”. Obecnie w konkursie poezji śpiewanej udział brali gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu tomaszowskiego.
Wykonawcy muszą przygotować dwie piosenki, z których co najmniej jedna winna być autorstwa Edwarda Stachury. Dopuszczony jest własny akompaniament lub podkład muzyczny.
Organizatorzy proszą o wybieranie utworów tych mniej znanych.
Przesłuchania konkursowe zaplanowano na sobotę 23 kwietnia (od godz. 9.00), na koniec dnia każdy z uczestników otrzyma dyplomy i drobne upominki.
Wyniki zostaną ogłoszone dnia następnego, w niedzielę. O godz. 17.00 rozpocznie się gala. Zwycięzcy konkursu wykonają po jednym utworze, następnie wystąpi gwiazda wieczoru Anna Maria Jopek.
mat. i fot. MagMa (Na zdjęciu zwycięzcy II Stachuriady, a także jury i organizator konkursu Jacek Pawłucki – centralnie, w okularach. Rok 2010).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *