GALERIATomaszów Lubelski

TOMASZÓW Miasto zaświeciło na niebiesko – fotorelacja

Mieszkańcy Tomaszowa solidaryzując się z osobami chorymi na autyzm przeszli przez centrum miasta w niebieskim korowodzie.
Happening zorganizował w czwartek 7 kwietnia 2016 roku Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Tomaszowie Lubelskim.
W spotkaniu wzięli udział samorządowcy, nauczyciele, dyrektorzy i kierownicy placówek szkolno-wychowawczych, dzieci, młodzież i dorośli ze szkół i placówek miejskich.
Nie zabrakło orkiestry strażackiej.
„Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu” nie zakończył się jedynie na barwnym korowodzie. W Starostwie Powiatowym odbyła się konferencja poświęcona komunikowaniu się dziecka z autyzmem.
W tym dniu odbyło się także  otwarcie Punktu Konsultacyjno-Doradczego dla Dzieci z Autyzmem, który prowadzi Stowarzyszenie „Samarytanin” wspierające działalność SOSW.
Punkt ma swoją siedzibę w budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ulicy Wesołej 1.
W każdy wtorek i czwartek w godzinach 16.00-18.00 mogą zgłaszać się tam wszyscy rodzice, którzy zauważyli niepokojące symptomy w rozwoju swojego dziecka oraz rodzice, którzy chcieliby zapewnić swoim dzieciom z autyzmem dodatkową specjalistyczną terapię.
Sponsorzy Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu w TL: Fundacja Społeczno-Gospodarcza „Oscar”, Bank Spółdzielczy w Tomaszowie Lubelskim, Fundacja „Parasol Roztocza”, Księgarnia Językowa „EGER” oraz BM Studio-Bartosz Malinowski i Studio Foto-Video – Wojciech Stromidło.
mat. i fot. MagMa

[print_gllr id=4461]
mat. i fot. MagMa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *