TOMASZÓW Będą zbierali krew

16 września 2016 roku w godzinach 10.00-14.00 na parkingu przy sklepie Bricomarche w Tomaszowie Lubelskim Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża wspólnie z Muszkieterami Bricomarche w Tomaszowie Lubelskim organizuje ogólnopolską cykliczną akcję „Zbieramy Krew dla Polski”.
W ramach akcji będzie można oddać krew w krwiobusie obsługiwanym przez Tomaszowski Punkt Krwiodawstwa, nauka udzielania pierwszej pomocy, nauka sposobu badania  piersi prowadzone przez członkinie Stowarzyszenia Kobiet Po Leczeniu Raka Piersi „Tomaszowskie Amazonki”, stoisko informacyjno-edukacyjne przygotowane przez pracowników Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Epidemiologicznej wyposażone w materiały o tematyce związanej z profilaktyką zażywania substancji psychoaktywnych tj. nikotyny, alkoholu, narkotyków i substancji zastępczych „dopalaczy”, profilaktyka chorób zakaźnych, chorób przenoszonych przez kleszcze oraz zdrowego stylu życia, stoisko dla dzieci z niespodziankami, pokaz kładów oraz sprzętu pożarniczego.
Dla honorowych krwiodawców przygotowane będą upominki zaś dla dzieci nagrody za udział w konkursie, dodatkowo rozlosowanych będzie 10 sztuk apteczek wśród osób, które oddadzą krew w tym dniu. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do udziału w tak szlachetnej akcji.
Oddział Rejonowy PCK w Tomaszowie Lubelskim/Muszkieterowie Bricomarche
Nasz artykuł i fotorelacja z lipca tego roku z akcji „Zbieramy Krew dla Polski”: http://tomaszowski.com.pl/tomaszow-podzielili-sie-krwia/

krew_dla_polski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.