TOMASZÓW Dyskutowali o cukrzycy
29 czerwca 2016 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyło się spotkanie na temat cukrzycy wśród dzieci i młodzieży, jej rozpoznawania, leczenia oraz opieki nad uczniami chorymi na cukrzycę.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele tomaszowskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Temat cukrzycy, przyczyny zachorowań, sposoby jej leczenia, a przede wszystkim profilaktykę przybliżył obecnym na spotkaniu lekarz Paweł Podoba.
Uczestnicy spotkania zdecydowali o przystąpieniu do akcji „Szkoła Cukrzycy” realizowanej przez federację „Porozumienie Zielonogórskie” i Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, której celem jest propagowanie zapobiegania cukrzycy i propagowaniu aktywnej postawy wobec tej choroby.
Organizatorem spotkania był burmistrz miasta Tomaszów Lubelski Wojciech Żukowski przy współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków Koło Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim.
UM w TL
Czy ten pan pierwszy po lewej to Wiesio Nagaj ?