TOMASZÓW Finanse, ekonomia i przedsiębiorczość w wakacje

budowlanka_zaradni_1 budowlanka_zaradni_2

Wakacje… Dla jednych czas błogiego lenistwa, wyjazdów, zwiedzania, wydawania pieniędzy, dla innych okres wytężonej pracy a nawet nauki.
Tak też jest w przypadku ucznia z Zespołu Szkół nr 3 im. Macieja Rataja w Tomaszowie Lubelskim Czarka Ozimka z klasy IL.
Czarek bierze udział w programie edukacyjnym „Młody Menadżer” Fundacji Zaradni. Akcja trwa w Krakowie, w dniach 11-15 lipca, a partnerami są Kredyt Inkaso, Gazeta Wyborcza, Uniwersytet Ekonomiczny, Krakowska Szkoła Biznesu, Bahlsen Polska oraz Lovekrakow.pl.
Młodzież bierze udział w intensywnych warsztatach poświęconych finansom osobistym, ekonomii i przedsiębiorczości.
W programie są m.in. wizyty w firmach, case study na podstawie realnych firm, a także finanse w teorii. Zajęcia prowadzone są w formie dyskusji, prezentacji, analiz, ale też nie zabraknie na nich burzy mózgów i studium przypadku.
Spotkania z ekspertami i rozmowy o finansach mają otworzyć młodych na wiedzę, zaszczepić w nich ciekawość do nowej tematyki oraz wprowadzić ich w tajniki bezpiecznego zarządzania pieniędzmi. Dodatkowo program ma za zadanie wesprzeć młodzież w procesie wyboru ścieżki edukacyjnej oraz zawodowej na przyszłość. Program Młody Menedżer ma również za zadanie utwierdzić młodzież w przekonaniu, że światem nie rządzi pieniądz, a jest jedynie narzędziem, tak jak nasze doświadczenie, predyspozycje i umiejętności w procesie realizowania swoich życiowych i zawodowych celów/marzeń.
mat. ZS nr 3 im. Macieja Rataja w TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.