Co gdzie kiedy ?Tomaszów Lubelski

TOMASZÓW Haydamaky przekładają koncert

Zespół Haydamaky wystosował apel do fanów.
Tomaszowski koncert, który miał odbyć się jutro w rePUBlice zostanie przełożony.
Oto list napisany przez członków zespołu. List opublikowano na portalu społecznościowym Facebook.

„Drodzy !
W środę 25 maja nasz zespół miał wystąpić w rePUBlice.
Wokół koncertu zrobiło się straszliwe zamieszanie, w początkowe działania jednego studenta, włączyły się środowiska narodowe. Przez 10 dni byliśmy w Internecie opluwani, szczuci i próbowano nas poniżać. Nie tylko zresztą nas, ale też naród ukraiński, co jest przykre, szczególnie dla nas, którzy uważamy siebie za przyjaciół Polaków. Przyjaźnimy się z polskimi muzykami, tworzymy z nimi wspólnie, lubimy grać dla polskiej publiczności.
W tym czasie dostaliśmy też dużo słów wsparcia, co przekonało nas, że, jak śpiewał Czesław Niemen – „ludzi dobrej woli jest więcej”.
Nie chcemy zaszkodzić klubowi i tym, którzy chcą nas słuchać. Mamy wszelkie postawy, by sądzić, że ten skrajny w poglądach margines, który tak aktywnie pluje na nas na forach internetowych, może przenieść swoje działania do realnego świata. W trosce o zwykłych mieszkańców przenosimy datę koncertu. Tak, nie odwołujemy występu, ale go przenosimy.
Nie boimy się narodowców, trochę za wcześnie, by mogli odtrąbić sukces (o ile ta żenująca akcja przez kogokolwiek mogłaby być nazwana sukcesem…). Nie damy im tej satysfakcji.
Wrócimy do was już niebawem gdy opadną emocje. Zapewniamy, że warto poczekać.Szczegóły wkrótce. Informację na temat zakupionych biletów uzyskacie w klubie. Przy okazji – dziękujemy Agnieszce za zimną krew i spokój w tym dziwnym dla nas wszystkim czasie.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *