Na sygnaleTomaszów Lubelski

TOMASZÓW Insp. Paweł Solarski przeszedł na emeryturę

Po 25-latach służby z mundurem rozstał się insp. Paweł Solarski – Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Lubelskim.
Komendanta pożegnał Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie – insp. Paweł Dobrodziej.
Na uroczyste pożegnanie przybyli starosta i wicestarosta Tomaszowski, burmistrzowie i wójtowie gminy Powiatu Tomaszowskiego, komendanci i przedstawiciele palcówek Straży Granicznej, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej, nadleśniczy Nadleśnictwa w Tomaszowie Lubelskim oraz kapelan ksiądz Piotr Rawlik.
Były podziękowania, prezenty, kwiaty i wzruszenia.
Insp. Paweł Solarski w szeregi Policji wstąpił w 1991r. Absolwent wyższych uczelni: UMCS oraz WSPOL Szczytno niemal przez cały okres swojej wieloletniej służby związany był z pionem kryminalnym na stanowiskach wykonawczych jak i kierowniczych. Przez 9 lat pracował w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym w KRP i KWP w Lublinie. W 2001 roku przeszedł na stanowisko eksperta do Wydziały XV Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji.
W 2003 roku został mianowany na zastępcę komendanta komisariatu III Policji w Lublinie, a następnie 2009 roku na Komendanta Komisariatu VIII w Lublinie, po czym został mianowany na I z-ce Komendy Powiatowej Policji w Świdniku, skąd w 2012 roku przyszedł do Tomaszowa na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji. Wielokrotnie odznaczany i wyróżniany odznaczeniami resortowymi i państwowymi między innymi w 2003 roku brązową odznaką „Zasłużony Policjant”, w 2012 srebrny medal ” Za Długoletnią Służbę”, 2013 roku srebrną odznaką „Zasłużony Policjant”
Na uroczystości Komendant Placówki SG w Lubyczy Królewskiej – ppłk. Jacek Kozak wręczył insp. Pawłowi Solarskiemu i mł. ins. Mirosławowi Wciśle „Odznakę honorową 27 Wołyńskiej Dywizji Armii Krajowej” oraz medale z okazji 70-lecia Wojsk Ochrony Pogranicza.
Jako ostatni głos zabrał główny bohater spotkania, który podziękował wszystkim za wspólną pracę, a zakończył je słowami: „Służba z Wami była dla mnie wielką przyjemnością, a służba dla Was wielkim zaszczytem”.
[print_gllr id=3769]
mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *