EdukacjaSPORTTomaszów Lubelski

TOMASZÓW IV Szkolna Spartakiada Sportowa

1 czerwca 2016 rok na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji „Tomasovia” w Tomaszowie Lubelski odbyła się IV Szkolna Spartakiada Sportowa.
Uroczystego otwarcia spartakiady dokonał Wojciech Żukowski – burmistrz miasta Tomaszów Lubelski oraz Stanisław Pryciuk – dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji „Tomasovia”. Podczas uroczystego otwarcia odczytany został przez ucznia Gimnazjum nr 2 Cezarego Kapturkiewicza apel przeciwko przemocy w szkole skierowany do uczniów tomaszowskich szkół, a na znak solidarności z akcją „Stop Przemocy” wypuszczone zostały balony w kolorze czerwonym.
W szkolnej spartakiadzie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych prowadzonych przez Miasto Tomaszów Lubelski w następujących konkurencjach: piłka nożna chłopców, siatkówka dziewcząt, rzut piłka lekarską, szachy, skok w dal, sztafeta szwedzka, pokazy cheerleaderek, sporty wrotkarskie, biegi na dystansach 60 m, 100 m, 600 m.
W końcowej klasyfikacji w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 3 natomiast w kategorii gimnazjów zwyciężyło Gimnazjum Nr 2.
mat. UM w TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *