TOMASZÓW „Jaka to melodia” Jedyneczce

Dzień 20 listopada 2019 roku był w Przedszkolu Samorządowym Nr 1 im. Jana Brzechwy dniem szczególnym. Pytacie, dlaczego…? Otóż tego środowego popołudnia, o godzinie 13.00 odbył się Międzygrupowy Przegląd Piosenki Ekologicznej „Jaka to melodia”. Do konkursu zgłosiło się 12 uczestniczek, które zostały podzielone na dwie grupy wiekowe: 3-4-latki i 5-6-latki.

Dziewczynki zaprezentowały wysoki poziom umiejętności wokalnych, wykazały się muzykalnością i pomysłem wizerunku scenicznego. Występny uczestników konkursu oceniało wspaniałe jury w składzie: pani Alicja Kołodziej, pani Elżbieta Światowiec i pani Renata Bartoszyk. Zaszczyt bycia prowadzącą przypadł pani Katarzynie Świderek, a w roli znakomitego Dj-a wystąpiła pani Katarzyna Wojciechowska.

Wielkie podziękowania należą się cudownej publiczności – naszym dzieciom, przybyłym rodzicom i wychowawcom poszczególnych grup za przygotowanie swoich pociech i podopiecznych do występu.

Wśród piosenek, które prezentowały nasze zdolne uczestniczki, wybrzmiały m.in. „Świat w naszych rękach”, „Ziemia-wyspa zielona”, „Krasnale sprzątają las”, „Bez ptaków i bez żab”, „Eko-słodziaki”, „Przyroda wzywa” czy „Moja Planeta”.

W trakcie burzliwych i trudnych obrad jury, wszystkie dzieci mogły wspólnie zaśpiewać dwie piosenki, które najbardziej „wpadły im w ucho”. Ahh…cóż to był na śpiew! Coś pięknego!.

W końcu przyszedł czas werdykt, który prezentował się on następująco:

I miejsce w kategorii dzieci 3-4-letnich – Pola K.

I miejsce w kategorii dzieci 5-6-letnich – Amelia P.

II miejsce w kategorii dzieci 5-6-letnich – Aurelia K. i Amelia M.

III miejsce w kategorii dzieci 5-6-letnich – Zofia L. i Oliwia F.

Wyróżnione przez jury dziewczynki, za wspaniałe występy, otrzymały książki i dyplomy. Pozostałe uczestniczki dostały pamiątkowe dyplomy.

To było naprawdę miło i przyjemnie spędzone listopadowe popołudnie. Jednocześnie obiecujemy, że z EKOLOGIĄ będziemy zawsze „ za pan brat”.

Katarzyna Świderek

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.