TOMASZÓW Eko Jedyneczka

W Przedszkolu Samorządowym Nr 1 im. Jana Brzechwy w Tomaszowie Lubelskim realizowany jest projekt ekologiczny „Eko Jedyneczka”.

W związku z tym, zaplanowano wiele ważnych i ciekawych wydarzeń. Między innymi, odbyły się warsztaty edukacyjne dla dzieci sześcioletnich pt. „Co to jest czyste powietrze?” przeprowadzone przez Panią Alinę Pliżgę – Kierownika Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tomaszowie Lubelskim. Sześciolatki obejrzały prezentację na temat „Czyste powietrze wokół nas”, zapoznały się z różnymi rodzajami dymu, dowiedziały się o szkodliwości dymu papierosowego oraz o tym, jak go unikać. Podczas rozmowy kierowanej przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą na temat zdrowego stylu życia, ekologii i ochrony środowiska. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem dzieliły się swoimi wiadomościami i spostrzeżeniami oraz z zaciekawieniem chłonęły nowe informacje, dotyczące tak ważnej kwestii, jaką jest ekologia w dzisiejszych czasach.

W ramach w/w projektu ekologicznego odbyło się także spotkanie z Panią Aliną Pliżgą adresowane do wszystkich rodziców dzieci z przedszkola. Przewodnim tematem spotkania było zagadnienie: „Razem dla czystego powietrza” w trosce o nasze dzieci. Dodatkowo poruszono bardzo istotne kwestie dotyczące profilaktyki zdrowotnej oraz zagrożeń epidemiologicznych. Bardzo serdecznie dziękujemy zainteresowanym rodzicom za obecność na spotkaniu i za poświęcony czas.

Natomiast Pani Alinie Pliżga – Kierownikowi Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tomaszowie Lubelskim bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie prezentacji i przeprowadzenie warsztatów, za poświęcony czas oraz za miłą i życzliwą współpracę.

Aneta Zaśko

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.