EdukacjaKultura i SztukaTomaszów Lubelski

TOMASZÓW Kamil Miedziak wyróżniony

Kamil Miedziak – uczeń Zespołu Szkół nr 3 im. Macieja Rataja w Tomaszowie Lubelskim został wyróżniony w II Konkursie Piosenki Rosyjskiej.
Konkurs odbył się 5 lutego 2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi, im. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu.
W konkursie uczestniczyła młodzież z całego województwa lubelskiego. Uczestnicy zaprezentowali zróżnicowany repertuar muzyki rosyjskiej.
Do konkursu zgłosiło się 58 uczestników: 45 uczniów szkół gimnazjalnych i 13 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego (Włodawy, Chełma, Hrubieszowa, Tomaszowa Lubelskiego, Biłgoraja, Bełżca, Dąbrowicy, Komarowa, Kryłowa, Lubyczy Królewskiej, Miączyna, Soli, Suchowoli, Trzeszczan, Tyszowiec i Uchań). Naszą szkołę reprezentowali: Elżbieta Wasiura, Łukasz Bartecki i Kamil Miedziak.

konkurs_rosyjska2

Uczniowie występowali w dwóch kategoriach: gimnazja i licea.
Wykonawców oceniało jury w składzie: dyrektor Wydziału Oświaty i filolog rosyjski – Agnieszka Kowal, nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zamościu – Beata Buczek oraz miłośnicy muzyki, tj. komendant Straży Miejskiej w Zamościu – Marcin Puszka i dyrektor Międzyszkolnej Bursy nr 1 w Zamościu – Lucjan Gnyp.
Uczniowie zaprezentowali zróżnicowany repertuar muzyczny – od Bułata Okudżawy i Żanny Biczewskiej po piosenki współczesnych wykonawców: zespoły „Bi2”, „Verso”, „ Aj jaj jaj” czy „Lube”. Śpiewali zarówno soliści z własnym akompaniamentem, jak i całe zespoły z podkładami muzycznymi.
Laureaci II Konkursu Piosenki Rosyjskiej otrzymali nagrody ufundowane przez: MZK Zamość, Wydział Oświaty Miasta Zamość, Wydział Turystyki i Promocji Miasta Zamość, Dyrektor ZSP Nr 4 w Zamościu, Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Zamościu, firma AB Broker Sp. z o.o., Wydawnictwo Szkolne PWN oraz Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie.
Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk i Lubelski Kurator Oświaty Krzysztof Babisz.
Uczniów z Zespołu Szkół nr 3 w Tomaszowie Lubelskim do konkursu przygotowały nauczycielki: Iwona Malec, Agnieszka Raczkiewicz oraz Grażyna Senetra.
Występy uczniów można oglądać pod linkiem:

mat. ZS nr 3 w TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *