TOMASZÓW Karlos i policjanci odwiedzili szkoły

Policjanci z tomaszowskiej komendy wspólnie z psem służbowym o imieniu Karlos spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 2 i 3 w Tomaszowie Lubelskim. Myślą przewodnią spotkania było uwrażliwienie młodych ludzi na problemy zagrożeń komunikacyjnych, pogłębienie znajomości przepisów ruchu drogowego oraz zwiększenie bezpieczeństwa uczniów podczas drogi do szkoły.

Policjanci z tomaszowskiej komendy wspólnie z psem służbowym o imieniu Karlos odwiedzili uczniów klas 1-3 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Szkołę Podstawową nr 3 im. Doktora Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim.

Podczas spotkania rozmawiano z uczniami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Funkcjonariusze tłumaczyli dzieciom, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachowywać się w pobliżu drogi, na jakie niebezpieczeństwo należy zwrócić uwagę. Tłumaczyli najmłodszym, że bezpieczeństwo w drodze do szkoły zależy przede wszystkim od tego, czy zastosują się do reguł określonych przepisami prawa.

Uczniowie mieli okazję przypomnieć i utrwalić sobie znajomość numerów alarmowych. Stróże prawa dużo uwagi zwrócili na temat odblasków, które bardzo często ratują nam życie.

mat. KPP w Tomaszowie Lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.