TOMASZÓW Lekcja z policjantami

Policjanci z tomaszowskiej komendy odwiedzili uczniów II klasy z liceum ogólnokształcącego. Z młodzieżą rozmawiali o zagrożeniach w ruchu drogowym oraz tych związanych z zażywaniem narkotyków, dopalaczy oraz alkoholu.

Policjanci z ruchu drogowego zostali zaproszeni na spotkanie przez uczniów II klasy Liceum Ogólnokształcącego im Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim. W czasie spotkania rozmawiali na temat zagrożeń, jakie czają się na nich na drodze, o brawurze młodych ludzi, którzy jako młodzi kierowcy często ją pokazują na ulicach. Szczególną uwagę poświęcili zagadnieniom związanym ze spożywaniem alkoholu, narkomanią oraz sięganiem przez młodzież, po co raz to nowsze środki tzw. dopalacze, które niszczą zdrowie, a nawet życie.
Mundurowi uświadamiali uczniom, że zażywanie tego typu substancji psychoaktywnych jest zabronione i niesie za sobą konsekwencje nie tylko prawne, ale również zdrowotne i społeczne. Przypomnieli młodzieży, że po nawet najmniejszej ilości alkoholu, narkotyków oraz dopalaczy nie wsiada się za kierownicę. Podkreślili, że skutki takiej jazdy mogą być bardzo tragiczne.

mat. KPP w Tomaszowie Lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.