TOMASZÓW Mali goście z wizytą u Komendanta

Dzieci z półkolonii w Szkole Podstawowej nr 3 w Tomaszowie Lubelskim podczas ferii odwiedziły Komendanta Powiatowego Policji. Następnie wspólnie z asp. Wiolettą Myszczyńską zwiedziły budynek komendy. Podczas spotkania uczniowie wysłuchali porad na temat bezpieczeństwa. Dzieci miały okazję zajrzeć na stanowisko dowodzenia, czy też spotkać się z przewodnikami psów służbowych.

Swoje zwiedzanie uczniowie, z półkolonii w Szkole Podstawowej nr 3 w Tomaszowie Lubelskim, rozpoczęli od stanowiska dowodzenia, następnie mundurowy oprowadził dzieci po areszcie. Z bliska zobaczył jak wygląda cela osób zatrzymanych, zaskoczeniem było, iż wszystko jest na stałe przytwierdzone do podłogi.

W ramach relaksu wszyscy przenieśli się do siłowni znajdującej się w piwnicy komendy. Tam też, dzieci dowiedziały się, w jaki sposób policjanci mogą dbać o sprawność fizyczną. Następnym punktem programu było spotkanie z Komendantem insp. Arturem Deryło. Każdy chciał usiąść na fotelu najważniejszej osoby w komendzie.

Dzieci również miały okazję przywitać się z psem służbowym i obejrzeć radiowóz. W trakcie spotkania policjantka przeprowadziła krótka prelekcję na temat bezpiecznych ferii a także poruszyła bardzo ważny temat przemocy. Na pamiątkę wizyty uczniowie dostali malowanki, broszurki jak zachować się bezpiecznie podczas ferii i odblaski aby byli widoczni na drodze po zmroku.  

mat. KPP w Tomaszowie Lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!