NARCIARSTWO Dobre występy w Mucznem

11 stycznia 2020 roku na trasach biegowych w Mucznem /Bieszczady/ rozpoczęła się tegoroczna rywalizacja narciarzy biegowych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich o Puchar Grupy Azoty /w skrócie PGA/.

Zawodnicy z najlepszych klubów z Polski rywalizowali ze startu interwałowego stylem klasycznym na dystansach. W ekipie z MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski najlepiej wypadli medaliści w poszczególnych kategoriach wiekowych. W kategorii junior młodszy i juniorka młodsza zwyciężyli odpowiednio Bartosz Cielniak i Anna Berezecka. W młodzikach srebrny medal wywalczył Szymon Bełz. W pierwszych szóstkach zameldowali się w juniorach Jan Żółkiewski, w młodzikach Emil Koper – 4 miejsce i Bartosz Kita – 5 miejsce w dziewczętach Weronika Łysko i w chłopcach Antoni Żółkiewski – 5 miejsce i Michał Nizio 6 miejsce.

Drugi dzień zawodów stylem klasycznym w Mucznem to biegi ze startów masowych. To był dobry dzień dla Tomaszowa Lubelskiego. Trenerzy Jaromir Korkosz i Waldemar Kołcun wstrzelili się w smarowanie, a zawodnicy odpłacili dobrymi biegami i wysokimi miejscami. Do zwycięzców z soboty Anny Berezeckiej i Bartosza Cielniaka, którzy ponowili swoje zwycięstwa w juniorach młodszych dołączyli Szymon Bełz złoty w młodzikach i Michał Nizio złoto w chłopcach. Medalistami zostali w juniorach młodszych Michał Gumieniak – brąz, Bartosz Kita w młodzikach brązowy medal i Weronika Łysko brązowy medal w dziewczynkach. Po dniu odpoczynku we wtorek starty w Ptaszkowej stylem dowolnym konkurencja sprint, a środę stylem dowolnym biegi na dystansach.

Wyniki na: www.lozn.org.pl

mat. MULKS Grupa Oscar/fb

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *