Co gdzie kiedy ?NASZ PATRONATNewsTomaszów Lubelski

Tomaszów Muzycznie Pożegnał Wakacje. Zebrano ponad 9 tysięcy na leczenie Leosia Zielińskiego

28 sierpnia 2022 roku, w Parku Miejskim w Tomaszowie Lubelskim Nieformalna Grupa #teamsokolnia zorganizowała szereg atrakcji dla mieszkańców miasta. Wydarzenie połączone było z akcją charytatywną dedykowaną Leosiowi Zielińskiemu, który urodził się z wadą serca HLHS (zespół hipoplazji lewego serca).

Na leczenie i rehabilitację Leosia Zielińskiego zebrano wspólnie 9088,35 zł.

Wydarzenie to efekt współpracy #teamsokolnia z artystą Bartasem Szymoniakiem, który był gwiazdą wieczoru. W Tomaszowie zagrał swoje największe przeboje „Wojownik z Miłości” czy „Alarm dla miasta Warszawy” oraz utwory, które znajdą się na najnowszej płycie.

Jednakże, zanim Bartas wystąpił na scenie mieszkańcy miasta mieli okazję do obejrzenia występów Stowarzyszenia Gimnastycznego „Roztoczanka” (opiekun Joanna Bartecka), Tomaszowskiej Akademii Sztuk Walki (sensei Ryszard Skwarski), wokalistów z Centrum Muzycznego „Tryton”, Zespół Weselka” z Ukrainy, zespół rockowy JackMoll z Tomaszowa Lubelskiego.

W trakcie wydarzenia można było nabyć losy w namiocie Fundacji Parasol Roztocza, wolontariusze grupy Pomagaj z Nami przez cały czas trwania festynu obsługiwali hojnych mieszkańców miasta.

Najmłodsi mogli się zabawić w strefie bezpłatnych dmuchańców.

Przygotowano także stoiska gastronomiczne, przejażdżki kucykami, strefę obsługi dronów, warsztaty muzyczne.

Całe wydarzenie uświetniał muzycznie DJ Paradox, który przygodę za dekami rozpoczął w 2009 roku. Do 2022 roku występował na Wyspach Brytyjskich.

Babcia Leosia – Grażyna, przez wiele tygodni pomagała w Punkcie Zbiórki Darów dla Uchodźców „Sokolnia”. Wolontariusze/Organizatorzy chcieli się odwdzięczyć za tę nieocenioną pomoc.

Sponsorzy i Partnerzy wydarzenia: Natura Bełżec, Hotel Ibis Tomaszów Lubelski, Zajazd Valentino Listopadowa 55, Resto&Pizza Valentino, Koszyk Roztoczański, Warsztat Smaku, Karpiówka Bełżec, Pomagaj z Nami, Fundacja Parasol Roztocza, Tabasco, Reklama Syrtów, Piekarnia Sakbaj, Krystian Żuk, Lokalna Grupa Działania Roztocze Tomaszowskie, Lokalna Organizacja Turystyczna Roztocze, Świat Prezentów, Koło Powiatowe Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Tomaszowie Lubelskim.

Lokalni przedsiębiorcy (ze strefy gastronomicznej) przygotowali smakołyki na licytację, w organizację wydarzenia włączyło się wielu ludzi o dobrym sercu.

Zespół Weselka” został założony w 1983 roku przez Yewgenija Monnarcha. W 2004 roku zespół otrzymał tytuł „Narodowy”. Głównym zadaniem utworzenia zespołu było otwarcie dzieciom drzwi do barwnego świata tańca ludowego jako jednego z najjaśniejszych przejawów wysokiej kultury narodu ukraińskiego i kultury narodów świata. Ale przede wszystkim – aby wychować osobowość i indywidualność w każdym dziecku. Do tej pory w zespole zaangażowanych jest około 300. dzieci. Kolektyw jest zjednoczony, przyjazny, można go śmiało nazwać wizytówką miasta Wasylkowa, jednego z najlepszych kolektywów regionu kijowskiego. Bo „Weselka” jest uczestnikiem, laureatem, zwycięzcą wielu konkursów i festiwali miejskich, regionalnych, ogólnoukraińskich i międzynarodowych. Bierze również czynny udział w organizowaniu koncertów charytatywnych.

JackMoll to zespół, który powstał w 2018 roku. Od samego początku w ich repertuarze znajdowały się przeboje „starego” polskiego rocka. W 2021 roku w składzie zespołu zaszły znaczące zmiany. Od tego roku grają również inne gatunki muzyczne takie jak na przykład pop czy blues. Dla członków zespołu najważniejsza jest dobra zabawa publiczności. Dlatego właśnie, zarówno dla lokalnych słuchaczy, jak i dla turystów, którzy odwiedzają piękne Roztocze grają koncerty w tym regionie Polski. W skład zespołu wchodzą: Aleksandra Halusiak – wokal, Przemysław Zieliński – gitara, Mateusz Żurawski – pianino, Igor Skorniewski – perkusja.

To nie było pierwsze spotkanie #teamsokolnia z Bartasem!

Grupa spotkała się z artystą na początku maja tego roku w Wiedniu przy okazji charytatywnego koncertu dla Ukrainy. Bartas zagrał w wiedeńskim klubie koncert charytatywny, na tej samej scenie spotkał się razem z Taraką.

#teamsokolnia tam właśnie poznali się i wpadli na pomysł, by muzykę Bartasa przenieść w tomaszowski eter. Po kilku miesiącach pomysł urzeczywistnił się. I tak oto można było Bartasa powitać w amfiteatrze tomaszowskiego parku!

Patroni medialni: Radio Lublin, Tygodnik Zamojski, ReWizje Tomaszowskie, Tomaszowski Portal Informacyjny.

Leon Zieliński urodził się 24 września 2021 roku z bardzo poważną wadą serca – HLHS.

Jest to wrodzona wada serca polegająca na niewykształceniu lewej komory. Objawy pojawiają się zazwyczaj po kilku dniach od urodzenia. Leon walczył o życie od samego początku, przeszedł już dwie poważne operacje i czekają go kolejne. Istnieje możliwość całkowitego wyleczenia Leosia, jednakże potrzebne są duże nakłady finansowe, by móc go wyleczyć.

Leon oprócz HLHS ma również atrezję zastawki aortalnej oraz hipoplazję zastawki mitralnej. W lutym przeszedł cewnikowanie serduszka, dzięki któremu udało się poszerzyć aortę, którą niebezpiecznie się zwęziła. W kwietniu przeszedł drugą operację serduszka, która przebiegła pomyślnie.

Obecnie Leon wymaga stałych kontroli kardiologicznych, rehabilitacji i wizyt u innych specjalistów.

Przed Leosiem jest jeszcze minimum jedna operacja w przedziale wiekowym 3-4 lata, każda operacja odbywa się w głębokiej hipotermii oraz w okrążeniu pozaustrojowym. Leoś po każdej operacji przebywa na intensywnej terapii.

Życie najbliższych Leosia skupia się wokół jego połówki serca, Rodzice robią wszystko, by mógł normalnie żyć i w miarę możliwości korzystać z uroków świata.

Leoś jest małym rozrabiaką, uwielbia zabawy z rodzeństwem i swoimi zwierzęcymi przyjaciółmi.

teamsokolnia zorganizowało wydarzenie pod egidą Urzędu Miasta w Tomaszowie oraz Tomaszowskiego Domu Kultury.

#teamsokolnia – Grupa Nieformalna zawiązała się w trakcie funkcjonowania Punktu Pomocy Uchodźcom w budynku Sokolni w Tomaszowie Lubelskim. Osoby, które spotkały się na Sokolni w ramach pomocy humanitarnej działają do dzisiaj. Punkt funkcjonuje nadal, obecnie pod egidą Urzędu Miasta w Tomaszowie Lubelskim (wcześniej Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim).

Konferensjerzy: Marta Kuryło-Paradowska, Madalena Malec-Tereszczuk, Dariusz Jankowski, Krystian Żuk, Sebaastian Wawrzusiszyn.

Wolontariusze/obsługa loterii: Marzena Lentowicz, Małgorzata Wojtowicz, Monika Bełz, Mariusz Machoś, Wiola Bajwoluk, Łukasz Bałka, Grażyna Zielińska, Piotr Cymbała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *